Hybryda, sposób na piękne paznokcie?

nowosc-wyprobuj-manicure-hybrydowy-monofazowy-za-jedyne-29-zl-1669382-regularZadbane dłonie i paznokcie to wizytówka kobiety. Nie da się ich zakryć podkładem, można jedynie ukryć w rękawiczkach, jednak nie da się w nich chodzić cały rok. Czasami malowanie paznokci samodzielnie sprawia niemały kłopot. A to za długo wysychają, a to nierówno pomalowane, albo po dwóch dniach odpryskują. Pozadzierane, niestarannie przygotowane, nie sprawią lepszego wrażenia niż ,,maźnięte” bezbarwnym lakierem. Co wiec można zrobić, gdy zależy nam na idealnie wyglądających i zadbanych paznokciach?  Dziś bardzo popularnym rozwiązaniem, wykorzystywanym przez wiele kobiet jest manicure hybrydowy. Czym on tak właściwie jest?

Hybrydowa metoda stylizacji paznokci polega na nałożeniu kilku warstw odpowiednich lakierów oraz preparatów, łączących zalety tradycyjnych lakierów do paznokci z trwałością manicure żelowego lub akrylowego, utwardzanych pod lampą UV. Połączenie to wydłuża żywotność stylizacji oraz sprawia, że lakier błyszczy się przez cały czas. Hybryda trzyma się około 2-3 tygodnie, pomimo wykonywania wszelkich prac domowych, nie matowiejąc oraz nie pozostawiając odgnieceń czy zadrapań. Paznokcie wyglądają, jak dopiero co pomalowane.

stylowi_pl_uroda_24059509stylowi_pl_uroda_29785362Cały zabieg zaczyna się standardowo od przygotowania paznokci. Przycięcie skórek, zsunięcie wierzchniej warstwy płytki (lakier nie trzyma się gdy paznokieć jest natłuszczony, aczkolwiek nie jest to zbyt dobre dla paznokci) i ostatni etap – nadanie kształtu . Następnie kosmetyczka nakłada, zabezpieczającą paznokieć przed lakierami, bazę. Dzięki temu płytka może ,,oddychać”, odbudowywać się, nie będąc nastawioną na zewnętrzne uszkodzenia. Kolejno dwie lub trzy warstwy koloru. W sezonie jesień/zima 2015 jedyną pozostałością z kolorów lata jest biel. Resztę tegorocznej palety barw tworzą bordo, brąz, czerń, szmaragdowa zieleń, czerwień, a także odcienie szarości, perły i metaliczne. Po każdej warstwie należy włożyć dłoń do lampy UV, aby utwardzić warstwę.  Ostatnią z nich jest top. Nadaje on ostateczny połysk oraz utrwala kolor.

stylowi_pl_uroda_29805246Największym problemem w tym rodzaju stylizacji paznokci są promienie ultrafioletowe, które podczas zbyt częstego stosowania, mogą prowadzić do zbyt wczesnego starzenia się skóry, a nawet do nowotworu. A także częste zmywanie lakieru acetonem. Rozsądna częstotliwość odwiedzin u kosmetyczki pozwala zachować piękne paznokcie bez obawy o utratę zdrowia.

Warto dbać o paznokcie, ich estetyczny, ładny wygląd. Pilnować, aby lakier nie odpryskiwał pozostawiając je jedynie  do połowy pomalowane. Trzeba jednak pamiętać o rozsądku. Po każdym zabiegu stosować odżywkę, pozwalając na odbudowanie się płytki. Domowe sposoby są tanie i zdrowe. Kilka łyżek podgrzanej oliwy z oliwek pozwoli odżywić i nawilżyć całe dłonie.

To przecież dłonie przełamują barierę strefy osobistej podczas spotkania, tym samym będąc jednym z pierwszych elementów, na które zwraca się uwagę.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz