Gwiazda k-pop’u oskarżona o sutenerstwo

Marzec okazał się być ciężkim miesiącem dla koreańskiej branży rozrywkowej. Wszystko za sprawą Seungriego – 28-letniego członka najpopularniejszej grupy k-pop’owej Big Bang.
11 marca portale koreańskie ogłosiły, że Seungri odszedł z przemysłu muzycznego, co było ogromnym zaskoczeniem zarówno dla fanów, jak i mediów. Jak twierdzi sam artysta – zrobił to ze względu na szacunek do swojej wytwórni i zespołu, w którym się znajdował. Prawda jednak okazała się być zupełnie inna – Seungri został wyrzucony. Dlaczego? Mężczyzna od kilku lat prowadził klub Burning Sun, znajdujący się w dzielnicy Gangnam w Seoulu. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie wydarzenia, które wypłynęły właśnie 11 marca. Seungri – idol, celebryta, z pozoru osoba, która przez wiele lat była stawiana za wzór dla młodych osób, okazała się być sutenerem. Chłopak ponoć zajmował się dostarczaniem prostytutek wpływowym osobom czy biznesmenom.
O koreańskich klubach, znajdujących się w dzielnicy Gangnam krążą różne opinie. W 2010 roku, detektyw Lee Yong-joon zajmujący się sprawą nieprawidłowości klubów w Gangnam, został zamordowany. Sprawa szybko ucichła, a policja podała informacje, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Detektyw został znaleziony w płytykim, gdyż zaledwie 1,5 metrowym zbiorniku wodnym, a sama autopsja wykazała, że został przed tym uduszony. Dlaczego o tym mówię? Ponieważ wielu ludzi wiąże obecną sprawę Seungriego z wydarzeniami mającymi miejsce 9 lat temu, pokazując tym samym korupcję policji w Korei Południowej oraz szemrany, klubowy biznes w tym kraju.
Sutenerstwo w klubie Burning Sun to nie wszystko. Każdego dnia, z godziny na godzinę, wychodziło coraz więcej nieprzyjemnych i obrzydliwych informacji. Jedną z nich był fakt handlu narkotykami w tym klubie, podawanie narkotyków czy pigułek gwałtu kobietom, wykorzystywanie ich i nagrywanie wbrew ich woli. Seungri nie jest jednak jedynym idolem wplątanym w sprawę. Jak donoszą koreańskie media – Joon Jung Young – założyciel rockowego zespołu Drug Restaurant, również miał w tym swój udział. Wszystko ujrzało światło dzienne za sprawą wypłynięcia rozmów z ich prywatnego chatroom’u, na którym to mężczyźni żywo dyskutowali o gwałtach na młodych kobietach, które miały miejsce w Burning Sun Club. Joon Jung Young chwalił się także filmami, które stworzył, ukazującymi jego stosunki z odurzonymi narkotykami kobietami. W momencie ujawnienia tych informacji, agencje rozwiązały kontrakty z idolami. JJY został wyrzucony także z programów, w których miał swój udział, profil Seungriego natomiast został usunięty z Naver- koreańskiej wyszukiwarki internetowej.
Sprawa jest bardzo poważna, a każdego dnia wychodzą na jaw nowe osoby, które brały udział w rozmowach na chatroomie i które miały pojęcie o całej sprawie, a mimo to siedziały cicho. Wśród nich był także policjant! Osoba, która powinna pilnować porządku w kraju, dbać o bezpieczeństwo i promować moralną postawę. Wyjawienie tej osoby pokazało, jak bardzo skorumpowana jest policja w Korei Południowej.
Z przemysłu muzycznego zrezgnował także Junghyung z zespołu Highlight oraz Junghoon z FT Island. Junghyung mimo iż nie uczestniczył w grupowym czacie, przyznał się do tego, że wiedział o całej sprawie. Dowodów oraz podejrzanych jest coraz więcej. Mówi się o tym, że policja przeszukuje mieszkania oskarżonych, mężczyźni udają się na kilkunastogodzinne przesłuchania, ale jak skończy się sprawa Burning Sun Club – tego póki co nie wie nikt.
Zainteresowani sprawą mogą skorzystać z portalu ‚allkpop’ (https://www.allkpop.com/), gdzie na bieżąco podawane są informacje w tej sprawie.

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)
Kalina Wojtaszek

Ostatnie wpisy Kalina Wojtaszek (zobacz wszystkie)