Gorączka sylwestrowych kreacji

maryla-rodowicz-na-koncercie-sylwester-2013-2014-z-polsatem-w-gdyni-NEWS_MAIN-78560Emocje po sylwestrowych balach już opadły, wszystkie istotne podsumowania zeszłego roku już dawno zostały dokonane. Teraz czas na ocenę tegorocznych kreacji sylwestrowych gwiazd, które śpiewały w największych miastach Polski. Sądząc po ich wyglądzie, z pewnością można stwierdzić, że bardzo chcą, by o nich wspomnieć.

Przyzwyczailiśmy się już chyba do poziomu kreacji niektórych artystów. W Polskim show – biznesie często dostrzec można inspiracje gwiazdami ‘z zachodu’, z lepszym lub gorszym skutkiem. Naszym rodzimym gwiazdom nie można jednak odmówić wyobraźni i odwagi w dobieraniu strojów. Chyba w większości sytuacji, kreacje mają na celu po prostu zwrócenie uwagi na daną osobę, nie ważne czy odbiór będzie krytyczny, czy pochwalny. Szczególnie podczas tak wielkiej imprezy jak sylwester gwiazdy chcą zabłysnąć. Dziś zwrócę uwagę na stroje bardziej kontrowersyjne, a mniej pozytywne.

ewelina-lisowska-na-koncercie-sylwester-2013-2014-z-tvn-NEWS_MAIN-78516

Zaczynając od najmłodszych. Ewelina Lisowska w jednej ze swoich kreacji była ciężka do rozpoznania. Ta młodziutka gwiazda, która jeszcze kilka lat temu growlowała i była wokalistką post hardcorowego zespołu o mrocznej nazwie Nurht, wystąpiła radośnie w tęczowej sukience. Ta kolorowa kreacja zaprezentowana w Krakowie z pewnością ukazuje wielką przemianę jej osobowości. Na szczęście druga sukienka była już bardziej stonowana.

monika-brodka-na-koncercie-sylwester-2013-2014-z-tvn-NEWS_MAIN-78520

Jej starsza koleżanka, również występująca w Krakowie – Monika Brodka, założyła kreację obrazującą jej oryginalny i odrobinę awangardowy styl. Składał się on z płaszcza o charakterystycznym kształcie, legginsów oraz butów. Wszystko w zupełnie niepasujących do siebie, fantazyjnych wzorach. Pod płaszczem miała spódnicę w paski i znów wzorzystą bluzkę. Przyglądanie się temu wszystkiemu i ogarnięcie pstrokatego całokształtu zajmuje chwilę, lecz warto docenić wyobraźnię artystki.

joanna-liszowska-w-lateksowym-kostiumie-i-koralach-na-sylwestrze-joanna-lisowska-na-sylwestrze-w-gdyni-NEWS_MAIN-78578

Joanna Liszowska swoim obcisłym strojem postanowiła udowodnić, że czarne body mogą założyć kobiety z każdą figurą. Do tego pokaźnych rozmiarów naszyjnik, mający dodać jej blasku. Cóż, może chociaż jej odwaga warta jest pochwały. W takich temperaturach i w tak skąpym stroju podjęła się próbie rozgrzania publiczności w Gdyni.

natasza-urbaska-na-koncercie-sylwester-2013-2014-z-polsatem-w-gdyni-NEWS_MAIN-78548

Również w Gdyni, na największej według organizatorów polskiej scenie sylwestrowej, wystąpiła Natasza Urbańska. Dumnie zaprezentowała się w ogromnej sukience, która powiewała podczas jej występu niczym żagiel jachtu. Biała suknia zaintrygowała wszystkich. Całe szczęście, nawiewy na sukienkę były idealnie dopasowane i nie przysłoniły piosenkarki.

maryla-rodowicz-nago-piersi-maryli-rodowicz-maryla-rodowicz-na-sylwestrze-z-polsatem-NEWS_MAIN-78582

Bezapelacyjnie, największym zaskoczeniem była jedna z kreacji Maryli Rodowicz. Znana wszystkim wokalistka zaszokowała wielu ludzi. Wystąpiła w sztucznym plastikowym kostiumie, imitującym piersi i brzuch. Do tego skąpego stroju dodała rozłożyste sztuczne pióra. Szkoda, że artystka z tak wielkim dorobkiem muzycznym, będąc już w podeszłym wieku, jedyne czym przykuwa uwagę to karykaturalne stroje. Mimo całego szacunku do jej kariery i do odwagi w kwestii stylizacji, należy jednak podkreślić, że w pewnym wieku po prostu niektóre rzeczy nie pasują. Mamy nadzieję, że nie zmarzła za bardzo podczas występu.

Wszystko, co założyły na siebie wokalistki podczas występów, nie było kwestią przypadku. Idealnie zaplanowane przez stylistów, kontrowersyjne kostiumy, mają na celu zapaść w pamięć przynajmniej do kolejnego Sylwestra. Kwestią gustu jest, czy będą one się podobać, czy nie. Z całą pewnością jednak zostaną dokładnie skomentowane i na długo zapamiętane.

Źródło zdjęć : Afterparty.pl

The following two tabs change content below.
Aleksandra Babik

Aleksandra Babik

Studentka 1 roku DiKS'u. Nieustannie zadziwiona światem, chętnie opisuje swoje refleksje na jego temat 😉
Aleksandra Babik

Ostatnie wpisy Aleksandra Babik (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz