Glinki kosmetyczne – jak stosować?

Glinki są naturalnymi minerałami, które występują w wielu produktach kosmetycznych. Każda posiada równie wartościowe składniki, jednak nie wszystkie są odpowiednie dla danego rodzaju skóry.

Jak stosować glinki?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak stosować glinki zawarte w gotowych kosmetykach, jednak co z czystymi produktami? Na rynku dostępne są czyste glinki, często w sproszkowanej wersji, które możemy wykorzystać do stworzenia własnych wyrobów. Koszt jednego opakowania jest niewielki, a używając ich mamy stuprocentową pewność, co nakładamy na twarz.

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie glinki jest zrobienie z niej maseczki. Wystarczy wymieszać ją z wodą tak, aby uzyskać gęstą konsystencję i gotowe! Dla lepszego efektu, zamiast zwykłej wody możemy dodać wodę różaną bądź olejek. Równie dobrze sprawdzi się oliwa.

Glinki bardzo dobrze sprawdzają się jako produkt do mycia twarzy. Odrobinę proszku mieszamy z wodą, a uzyskaną pastą masujemy twarz przez około minutę. Skóra dzięki temu będzie dokładnie oczyszczona oraz uniknie kontaktu z detergentami, obecnymi w gotowych produktach.

Najpopularniejsze odmiany glinek

Glinka zielona

Glinka zielona zalecana jest do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Ma właściwości gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące.

Glinka biała

Idealna do cery suchej oraz wrażliwej. Działa łagodząco oraz regenerująco. Posiada właściwości odżywcze, dzięki czemu znacznie poprawia koloryt skóry. Dzięki swojemu łagodnemu działaniu, jest glinką najczęściej polecaną do mycia twarzy.

Glinka czerwona

Posiada właściwości podobne do glinki zielonej, jednak jest o wiele łagodniejsza. Zaleca się ją do skóry tłustej, wrażliwej oraz naczynkowej. Doskonale sprawdza się przy oczyszczaniu oraz w walce z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Glinka błękitna

Wybawienie dla cery trądzikowej oraz skłonnej do wyprysków. Działa zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wnikając w skórę poprawia krążenie oraz regeneruje komórki, zmniejszając widoczność zmarszczek.

Glinka żółta

Posiada właściwości podobne do glinki zielonej, a od glinki czerwonej różni się wyłącznie zawartością żelaza, którego w tym przypadku jest więcej. Polecana dla posiadaczy cery tłustej, mieszanej oraz wrażliwej.

Glinka czarna

Wydobywana z Morza Czarnego. Doskonale oczyszcza pory, zmniejszając ich widoczność.

Glinka różowa

Powstaje z połączenia glinek białej oraz czerwonej. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej oraz wrażliwej.

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz