Gala Aklaud 2015

AKLAUD-okladkaJuż w najbliższy piątek, 24.04.2015 roku, w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL odbędzie się Sesja Naukowa i uroczysta Gala wręczenia nagród AKLAUD. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 i będzie bogate w atrakcje. Organizowane jest przez trzy uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji. 

Galę o godzinie 10 otworzy Rektor KUL – ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. Po jego wystąpieniu wręczona zostanie nagroda AKLAUD Młodych. O tę statuetkę zawalczą: Marek Targoński (Radio eR) oraz Marcin Sanakiewicz (lektor radia i telewizji m.in. w TVP). Następnie odbędzie się przyznanie nagrody AKLAUD AD. 2015 przez Przewodniczącą Kapituły Akademickiego Lauru Dziennikarskiego – prof. dr hab. Iwonę Hofman. Po emocjonującym rozdaniu wyróżnieni laureaci wezmą udział w briefingu w Muzeum KUL. Będzie to miało miejsce około godziny 11, wraz z rozpoczęciem I Panelu sesji naukowej o nazwie: Media regionalne. Dobre praktyki. Poprowadzi go prof. dr hab. Sławomir Partycki. Głos zabiorą: dr Magda Parzyszek, dr Agnieszka Drewniak, prof. dr hab. Marian Surdacki, dr Anna Wnuk, dr hab. Andrzej Szymanek, mgr inż. Leszek Kwasek, mgr Halina Stępniak oraz dr Szczepan Kalinowski.

Panel II, pod nazwą Dobre praktyki w regionalnych mediach audiowizualnych, rozpocznie się o godzinie 12.30. Poprowadzą go dr Małgorzata Żurakowska oraz dr Jakub Nowak. W tej części będziemy mogli zapoznać się z referatami mgr Pauli Fabiańczyk oraz mgr Marcina Superczyńskiego. Tuż po nich, około godziny 13.15 konferencję podsumuje dr Artur Sępoch. Konferencję zakończy obiad dla regionalistów oraz wspólne zwiedzanie Muzeum KUL.

Akademicki Laur Dziennikarski to nagroda będąca wyrazem uznania dla dziennikarza regionalnych mediów lubelskich. Po raz pierwszy została wręczona red. Leszkowi Gzelli w 2014 roku. Od 2015 roku, na wniosek studentów, przyznawana będzie również nagroda AKLAUD Młodych. Zostanie ona przyznana dziennikarzowi do 35 roku życia, który odznaczył się już wybitnymi osiągnięciami w mediach. Znakiem nagrody jest statuetka skrzydlatego geniusza, którego głowę stanowi stylizowana stalówka.

plakat-AKLAUD

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz