Forum Młodych Liderów szansą dla młodych przedsiębiorców

IMG_4049
fot. Mateusz Ostrowski

Szanse młodego pokolenia, przyszłość Unii Europejskiej, zarządzanie biznesem oraz przedsiębiorczość młodych. To były główne tematy przemówień, dyskusji i warsztatów na VIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, które odbyło się w dniach 3-6 września br. w Nowym Sączu. 

Forum jest jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych. To dzięki niemu młodzi ludzie mają szanse nawiązać nowe kontakty, poszerzyć swoją wiedzę, a także porozmawiać z wybitnymi przedstawicielami z życia społecznego, biznesowego i politycznego. Właśnie poprzez wspólne dyskusje liderzy konfrontują swoje pomysły i wyobrażenia z rzeczywistością; razem wypracowują drogę, którą będą podążać ku przyszłej, lepszej Europie.

W VIII Forum uczestniczyło 350 młodych liderów z 39 państw Europy. Przybyli Europejczycy przez trzy kolejne dni wraz z zaproszonymi gośćmi (m.in. Oleksandrem Vilkulem, Januszem Piechocińskim, Valdisem Zatlersem,  Alexem Petriashvilim, Borisem Tadićiem,  Jarosławem Gowinem oraz László Andorem) debatowali o szansach młodego pokolenia i przyszłości Unii Europejskiej.

fot. Mateusz Ostrowski
fot. Mateusz Ostrowski

W tym roku oprócz warsztatów, paneli dyskusyjnych, wystąpień znamienitych gości oraz uczestnictwa w XXIII Forum Ekonomicznym w Krynicy zostały przygotowane: Bar Camp oraz strefa młodego biznesu. Były to spotkania w luźniejszej atmosferze, umożliwiające nawiązanie kontaktów biznesowych lub wymienienie się informacjami i doświadczeniem między uczestnikami Forum.

Zwieńczeniem VIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów był wieczór kulturowy, podczas którego uczestnicy prezentowali potrawy ze swoich ojczystych krajów i wspólnie się bawili. W ten sposób, w luźnej atmosferze można było porozmawiać, wymienić się kontaktami oraz zintegrować się.

Organizatorem Forum jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw. Współorganizatorami są Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytut Studiów Wschodnich. Województwo Małopolskie jest Głównym Partnerem wydarzenia.

Dlaczego piszemy o tym teraz? Bo warto dowiedzieć się więcej na stronie http://www.forum-leaders.eu i przemyśleć swój udział w kolejnym,  IX Forum Młodych Liderów. My ze swej strony serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto.

The following two tabs change content below.