Finlandia czy Anglia nam niestraszne! – Zawody kulturystyczne #2

Walka Polaków na dwóch frontach, Londyn oraz Lahti. Jak poradzili sobie nasi reprezentanci? Tchorzewski poza finałem, Mroczkowska zdobywa srebro. Warto podsumować ostatni weekend, w którym Polacy zdobyli świetne lokaty.

Zawody w Lahti okazały się być ciężką przeprawą dla naszych reprezentantów. Aż czterech Polaków stanęło na scenie IFBB Nordic Cup & Jan Tana Classic oraz IFBB Nocco Nordic Elite Pro.

Przede wszystkim warto pogratulować Magdalenie Stawisińskiej, która zdobyła złoty medal w kategorii Bikini Fitness do 172 cm. Świetnie przygotowana forma oraz prezencja na scenie pozwoliła Magdzie, nie tylko na zdobycie pierwszego miejsca w swojej kategorii wzrostowej, ale również zdobycie brązowego podium w kategorii Women’s Bikinii Fitness OVERALL.

Zmaganie męskie zaczniemy natomiast od pierwszego miejsca dla Macieja Kiełtyka, który zdobył złoty medal, prezentując fenomenalną formę i deklasując przy tym swoich rywali.

W kategorii męskiej sylwetki, gdzie mieliśmy dwóch przedstawicieli – Oskara Tchorzewskiego oraz Rafała Zabawę, zdobyli oni odpowiednio 10 oraz 11 miejsce. Wielkim zaskoczeniem okazała się pozycja, jaką zajął Oskar, zawsze prezentujący piękną sylwetkę na zawodach, a który tym razem znalazł się daleko poza podium.

Ostatnim reprezentantem Polski na zawodach w Finlandii jest Mariusz Żaba. Dla Mariusza był to debiut na scenie PRO, gdzie w kategorii Men’s Bodybuilding zajął bardzo wysokie 4 miejsce. Forma prezentowana przez zawodnika była bardzo dobra, do finałowej trójki zabrakło mu jedynie 12 punktów. Obrazuje to obiecującą karierę Mariusza w przyszłości, w Elite Pro.

Kolejnym miejscem, które gościło Polaków, był Londyn. Olympia Amateur UK 2019 to start takich zawodników jak Żak, Pieczaba czy Mroczkowska.

Zacznijmy od Anny Mroczkowskiej, która zdobyła srebrny medal w nowej kategorii Wellness w federacji NPC. Zaprezentowana przez Annę forma była wyśrubowana do najwyższego poziomu.

Łukasz Żak poradził sobie fenomenalnie, świetna sylwetka oraz prezencja. Najpierw z pomyślnością powalczył on o złoty medal w kategorii NOVICE, aby następnie zdobyć równie wysokie miejsce w kategorii BB do 75 kg, gdzie trafiło do niego kolejne złoto.

Z kolei w kategorii ciężkiej nasz Polak Wojtek Pieczaba. Zdobył bardzo wysokie, bo aż 4 miejsce. Kategoria +102kg była bardzo mocno obsadzona. Jednak Wojtek na tle konkurencji wypadł bardzo dobrze. Dobra separacja na nogach, prążkowanie na pośladkach oraz nabicie, to główne atuty Wojtka na tych zawodach.

Weekend dla Polaków zakończył się bardzo dobrze. Wiele medali, dobre miejsca, a dla kibiców nie jedno zaskoczenie z zajętego przez naszych miejsca. Jak pokazuje zestawienie, nie ważne gdzie startujemy, Polacy zawsze dobrze wypadają.

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.