Finał akcji: WAJSEL BIEGNIE DLA WCZEŚNIAKÓW

Tak sobie myślę, w kontekście różnych dyskusji o życie, które teraz się toczą – tak naprawdę nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno by przyjść na ten świat; na życie, na odżycie”– mówił dr Wojciech Wciseł, organizator oraz inicjator akcji „Wajsel biegnie dla wcześniaków”. Dzięki jego energii, na Fundacje Wcześniak dotychczas zebrano 2730 złotych.

Sam urodził się jako wcześniak. Żyje „na petardzie”, pomaga i inspiruje ludzi.

Choć zawitała kalendarzowa wiosna, bieg wokół Trybunału Koronnego w minusowej temperaturze nie wydawał się być banalnym zadaniem. Pomoc napędza nas niezwykłą energią – dzisiejszym biegiem udowodnił to dr Wojciech Wciseł, opiekun gazety studenckiej Coś Nowego. Zawodowo – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydziale Nauk Społecznych. Prywatnie – zarażający chęcią do życia pasjonat sportu. „Byłem typem kanapowca, który pewnego dnia wstał, zaczął biegać – każdy z was jest do tego zdolny” – motywował w swojej przemowie, tuż przed biegiem. „Wcześniactwo” jest mu bardzo bliskie. „Tak się złożyło, że sam ze sporym wyprzedzeniem pchałem się na ten świat. Dzięki ludziom, którzy otoczyli mnie miłością mogę teraz cieszyć się życiem – żyć na petardzie” – wspominał pomysłodawca akcji.

Pierwsze dziesięć okrążeń (z pięćdziesięciu czterech) przebiegł w specjalnym, stroju. „Miłość od ludzi i dla ludzi daje niesamowitą energię, czas i możliwość by robić coś, nawet tak zwariowanego, niepoważnego, ale jeżeli to ma służyć – to niech służy” – skwitował swój szalony kostium.

Dr Wojciech Wciseł w rozmowie z Coś Nowego przyznaje: „Było to dla mnie coś wielkiego, każdy kto wpłacił pieniądze jest dla mnie bohaterem, ale w szczególności bohaterami są ci, którzy mieszczą się po urodzeniu w dłoni, to kilkaset gramów szczęścia. Rodzice mają ogromne wyzwanie; czym przy takim wyzwaniu jest moje, by zrobić te okrążenia”.

Sprawca dzisiejszego wydarzenia już przygotowuje się na kolejny wysiłek, 25 marca pobiegnie w 13. Półmaratonie Warszawskim. Pieniądze na Fundację Wcześniak nadal można wpłacać, szczegóły na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/5475

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)