Filmy na poprawę humoru

filmDopadła Cię zimowa chandra? A może masz dość uczelnianego zamieszania? Proponuję usiąść wygodnie w fotelu lub na kanapie i włączyć film. Banał, prawda? Na jesienną chandrę i wzmocnienie odporności śmiech jest jak najbardziej wskazany.

„Kac Vegas III”:

kv3Legendarna wataha Todd’ a Phillips’ a powróciła na ekrany kina, w trzeciej już odsłonie „Kac Vegas”. Wydawałoby się, że po poprzednich, szalonych przygodach czwórki przyjaciół, nic podobnego nie będzie miało już miejsca. Można by rzec, że przez Alana wataha znów ma kłopoty. Podejrzane kontakty mężczyzny z niejakim Chowem, sprawiają, że przyjaciele wpadają w tarapaty. Tym razem to nie ślub, czy wieczór kawalerski, a skradzione złoto jest przyczyną zamieszania. I tak Phil, Stu, Alan i Doug ponownie jednoczą watahę i wyruszają w podróż pełną wrażeń. Na jednego z nich czeka też podjęcie ważnej, osobistej decyzji… Film jest idealny dla osób lubiących specyfikę produkcji Todd’ a Phillips’ a. Trzecia część zaskakuje szybkimi zwrotami akcji, więc na nudę nie można narzekać. Zach Galifianakis nie zawiódł i tym razem. Idealnie wciela się w rolę wiecznie niedojrzałego Alana. Zarówno on, jak i Ken Jeong (pan Chow) są w tym filmie numerem jeden. Ich dialogi, jak i sama postawa w „Kac Vegas”, wywołują nagłe napady śmiechu. Nie można zapomnieć o pozostałych aktorach, tj. Bradley Cooper, Ed Helms i Justin Bartha, którzy standardowo pakują się w kłopoty, zaskakują pomysłowością i budzą sympatię widzów. Trzecia część „Kac Vegas” jest dobrą propozycją dla wszystkich lubiących akcję, połączoną z niebanalnym humorem Todd’ a Phillips’ a.

„I Love You Phillip Morris”: 

ilypmKolejny film, warty świeczki, to „I love You Phillip Morris”. Pełna humoru historia, która wydarzyła się naprawdę. Jim Carrey wciela się w rolę Steven’ a Russell’ a, początkowo wzorowego obywatela, męża i ojca. Jednak ta sielanka nie trwa długo. Pewnego feralnego dnia, życie głównego bohatera zmienia się o 180 stopni.  I tak, w nowym wcieleniu, Steven staje się oszustem i krętaczem. Znajduje miłość swojego życia, którą darzy niejakiego Phillip’ a Morris’ a. Niebywałe jest jednak to, w jaki sposób główny bohater łamie wszelkie zasady prawne i poświęca się dla swojej drugiej połówki. Wątek homoseksualny podtrzymuje całą fabułę filmu, ale nie zraża seksualnymi uniesieniami obu panów. Jest to raczej dość humorystyczna treść, wzbogacona nagłymi zwrotami akcji, z rewelacyjną grą, jak i samą mimiką twarzy Jima Carrey’ a. Cały film to splot niewiarygodnych wydarzeń. Oglądając go, nie wiesz, czego się spodziewać. Akcja naprawdę intryguje. Jim Carrey idealnie przyswaja sobie tę rolę. Zaskakuje na każdym kroku i nie zawodzi swoich fanów. Bardzo przyzwoita komedia, która budzi zaskoczenie i wywołuje uśmiech na twarzy.

„Holiday”:

7128738.3Ostatnia już propozycja, być może bardziej zjedna kobiece grono. „Holiday” to inteligentna komedia, ze wzorową grą aktorów. Dwa złamane kobiece serca, postanawiają postawić kres swoim życiowym rozterkom. Zdrada i miłość bez wzajemności… To chyba nie jest obce żadnej z nas. W takich sytuacjach trzeba działać szybko i skutecznie. Radykalna zmiana to jest to, czego potrzeba zarówno Amandzie (Cameron Diaz), jak i Iris (Kate Winslet). Obie panie potrzebują oderwania od szarej rzeczywistości, ciągłego oszukiwania się i użalania nad sobą. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zdesperowana kobieta jest zdolna do wszystkiego. Amanda i Iris po przeszukaniu internetowych ogłoszeń, postanawiają  wymienić się domami na czas świąt. I tak domowe zacisze Iris zmienia się w wielką amerykańską przygodę, a zabiegane życie Amandy skupia się w malutkim, przytulnym domku, na jednej z angielskich wsi. Melancholijny nastrój bohaterek ulegnie zmianie i przysporzy im kolejnych kłopotów. Od uczucia nie da się uciec, nawet na inny kontynent. „Holiday” to rewelacyjna komedia dla pań borykających się z podobnymi problemami, ale też świetna propozycja dla osób lubiących dobrą zabawę. Zarówno Cameron Diaz, jak i Kate Winslet, idealnie odnajdują się w fabule filmu. Uczuciowe problemy wpasowują się w akcję bezbłędnie. Postacie drugoplanowe również zasługują na pochwałę – szczególnie Eli Wallah (w filmie Arthur Abbott), który inteligentnie integruje fabułę filmu.

The following two tabs change content below.
Avatar

Joanna Łukasiewicz

.