Faust. Więcej światła

Faust_plakatFeeria barw, ogromna dynamika i kunsztowne kostiumy to nowa propozycja Teatru ITP. Spektakl „Faust. Więcej światła” miał niedawno swoją premierę. Na scenie można było zobaczyć wiele nowych twarzy (efekt wiosennego naboru), jak i dawnych, dobrze nam znanych aktorów.

Sztuka w przepiękny sposób odsłania wnętrze człowieka oraz teatru. Wiele odniesień do współczesnych problemów skłania nas, widzów, do chwili zastanowienia, do dyskusji. Spektakl prowokuje również do przemyśleń na temat współczesnej sztuki i kultury. Już dawno zaczął zacierać się podział pomiędzy kulturą niską i wysoką. Obecnie ma się wrażenie, że sztuka wysoka zaczyna zanikać całkowicie dla przeciętnego odbiorcy. Wielu ludzi zamknęło się na nią i karmi się byle czym, najszybciej pochłaniają  błahe treści, aż w końcu tylko one zaczynają ich interesować. Jest to bardzo gorzka refleksja jednak nie tylko taka wypływa z tej sztuki. Na pierwszy plan wysuwa się bardzo jasne i motywujące przesłanie. Jakie? Ci, którzy „Fausta” jeszcze nie widzieli będą mogli przekonać się o tym już pod koniec listopada na kolejnych spektaklach do czego bardzo wszystkich zachęcam.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.

Napisz komentarz