Farewell darling, czyli jak się rozstać?

Rozstanie – niełatwo o nim postanowić, zwłaszcza po wielu wspólnych, mile spędzonych chwilach. Trzeba przygotować się na niezrozumienie drugiej strony, całkowity brak akceptacji oraz próbę przekonania nas do zmiany decyzji. Gdy już się jednak zdecydujemy… Lepiej utrzymać to w tajemnicy czy od razu ogłosić całemu światu swą wolność?

75% Europejczyków korzysta z Internetu. Co więcej, na jedną osobę przypada 1 i ¼ abonamentu. Tygodniowo spędzamy 1000 minut online. To około 30 godzin przed ekranem komputera bądź telefonu. Zatrważające, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż kodeks pracy przewiduje 40 godzin tygodniowo w pełnym wymiarze zatrudnienia. Sam Facebook pochłania prawie 2 godziny dziennie.

Ile razy było tak, że zaczynałeś, Drogi Czytelniku, lekturę ulubionej książki, którą przerywało powiadomienie na telefonie? Ile razy zamiast spotkać się z przyjaciółmi łatwiej było rozmawiać z nimi przez komunikator? I teraz mój absolutny faworyt: jak już się tak zdarzy, że wyjdziecie całą paczką, każdy i tak wpatrzony jest w ekran swojego smartfona.

Obecnie funkcje telefonów pozwalają na wykonywanie niezliczonej ilości operacji. Zdjęcia, słuchanie muzyki, przelewy internetowe, zakupy i wiele, wiele więcej. To wszystko jest użyteczne i usprawnia codzienne funkcjonowanie, ale jak w tym całym nadmiarze nie zwariować i czasem się rozstać?

Wyłącz telefon na godzinę czy dwie. Wiem, brzmi irracjonalnie i absurdalnie, ale nie jest niemożliwe. Zrób w tym czasie coś dla siebie. Idź na spacer, przeczytaj inspirujący artykuł, poucz się słówek języka obcego. Tylko niech w tym wszystkim nie przeszkadzają Ci powiadomienia, alerty, hasztagi. Te treści nie znikną, a Ty dostrzeżesz, że nie trzeba być cały czas dostępnym.

Przyszła wiosna, a to bardzo często czas zmian, próbowania czegoś nowego. Wylogowanie się na chwilę może być ciekawym doświadczeniem, na początku wymagającym także dyscypliny, by wytrwać w postanowieniu. Kto zdecyduje się na takie rozstanie?

The following two tabs change content below.
Wiktoria Frej

Wiktoria Frej

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zakręcona, co widać na załączonym obrazku. Już dawno postanowiła dorosnąć dopiero na starość. Bez wzajemności zakochana w Czesławach swojego życia, ponadto w dobrych książkach i jedzeniu. Ceni słowo pisane ponad wszystko.
Wiktoria Frej

Ostatnie wpisy Wiktoria Frej (zobacz wszystkie)