Fanatyczne fanaberie

Nie potrzeba nam więcej gnid tego pokroju, kur.. mówisz jakbyś…, ubecy i kanalie – to merytoryczne stwierdzenia, poparte równie sprawiedliwymi argumentami, jako komentarze w sieci postulujące rzetelność. Spór w którym nikt nie ma racji. Bo trzeba zacząć od tego, że nikt nikogo o opinię nie pytał.

Nieumiejętność przyjęcia poglądów, szczególnie politycznych to bolesna (często dosłownie) sprawa. Z grzesznikiem, złoczyńcą i wariatem, wyznającym inne poglądy niż twoje koniecznie rozpraw się na Forum Facebookum, tak żeby każdy z twoich tysiąca przyjaciół koniecznie zobaczył, że robisz coś poza tym, że pracujesz w ogólnopolskiej korporacji Szlachta nie pracuje. Podczas realizowania ostatniego materiału, opublikowałam zdjęcia dziennikarza (z góry przepraszam tych, którzy zabronili mi mówić na tego dziennikarza dziennikarz) Tomasza Lisa. Fotoalbum opatrzony był cytatem. Cytat zawierał słowa, które rzeczywiście padły podczas eventu na którym byłam. Efekt? Zarzucono mi skrajny nieobiektywizm. Nikt informacji nie potraktował jako informację tylko jako pogląd. No tak, to wszystko wina mojego lewicowego fanatyzmu.

W poprzednim roku akademickim naszą uczelnię odwiedził Krzysztof Ziemiec. Jako że studiuje dziennikarstwo i działam w studenckim medium, postanowiłam relacjonować to spotkanie. Efekt? Po opublikowaniu krótkiego filmiku na Instagramie, na którym K. Ziemiec mówił o dziennikarskiej niezależności usłyszałam głosy: „To samo mówili naziści!”. No tak, to wszystko wina mojego prawicowego zaślepienia i wysyłania walentynek do TVP.

Niedawno też odwiedziłam Kraków, by móc przedstawić zainteresowanym, jak wyglądają Targi Książki. Efekt? Po dodaniu zdjęć autora książek podróżniczych, Wojciecha Cejrowskiego, zostałam zapytana: „Czy to ten sam Cejrowski, który przestrzega, że za tęczowym piątkiem kryją się zboczeńcy?”. No tak, to wszystko wina mojej nietolerancji, katolickości i kontrowersyjnego obieżyświatctwa.

Szkoda, że w oczach komentujących wszystko jest czarno-białe. Efekt? O tysiąc odbiorców więcej niż zazwyczaj.

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)