Na fali Juwenaliów

DSC00539Cisza przed burzą. Sesja już coraz bliżej, jednak najpierw chwila dla nas, studentów. Trzeba przecież znaleźć chwilę na odpowiednie nastrojenie się. We wtorek hucznym korowodem rozpoczęto Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Były kolorowe przebieranki, wielki pochód no i głośne koncerty.

Czwartek, 8.05. to kolejny dzień Juwenaliów. Pogoda nie była dla żaków zbyt łaskawa. Czarne chmury zebrały się nad Politechniką. Chwila rzęsistego deszczu. Najwytrwalszym fanom zespołu Madvision to jednak nie przeszkodziło. Ciężkie podrygi, pogo, tego nie mogło zabraknąć przy mocnych rockowych kawałkach, jakie zaserwował zespół. Co prawda tłumów spotkać się tam nie udało, ale już przy brzmieniach reggae zaczęło się to zmieniać. Skoczne kawałki Herba Micze od godziny 20 porywały, co raz to nowo przybywających studentów. Udało im się nawet zupełnie rozgonić wciąż wiszące nad nami chmury. Głośne prośby o bis także zostały zaspokojone. Pojawiło się kilka dodatkowych utworów, które wraz z kołyszącymi się bioderkami Jakuba Abramiuka, rozgrzewały publiczność i pomagały wczuć się w koncertowy klimat.DSC00490

No i w końcu przybyli najbardziej wyczekiwani. Przy blasku fleszy zebranych fotoreporterów, tłumnie zgromadzonej i zniecierpliwionej młodzieży pojawiła się, pierwsza tego wieczoru, gwiazda. Zespół Luxtorpeda wszystkich oczekujących wprawił w niesamowity nastrój, już od pierwszych, nawołujących słów. Pogo było nieodłącznym elementem dwugodzinnego występu. Pojawiła się nawet ochotniczka płynąca na fali uniesionych rąk. Tuż przed północą nastąpił gwóźdź programu. Dziewczyny piszczały, prawie że przedzierając się przez barierki. Na scenę wszedł Enej. Na koniec imprezy rozpalił wszystkich przybyłych do czerwoności. Folkowo – rockowe rytmy nie jedną osobę porwały do tańca. Nawet mniej znane utwory bardzo szybko były przyswajane i wyśpiewywane przez rozszalały tłum, razem z wykonawcami na scenie.

Dzień pełen mocnych brzmień zakończył się z sukcesem. Była fala, ręce pięły się do nieba, były skoki wzwyż i podróże na fali. Wieczór mocnych wrażeń, miejmy nadzieję zakończony jedynie z uśmiechami na Waszych twarzach i niedosytem, bo już dziś wieczorem kolejne gwiazdy, kolejne koncerty i jeszcze więcej dobrej zabawy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Więcej zdjęć dostępnych jest na Facebooku: KLIK.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)