Dziennikarstwo, (nie)banalna alternatywa

Czy od zawsze marzyliście, żeby zostać dziennikarzami? Telewizyjnymi lub radiowymi? Zajmujący się sportem lub modą? A może chcielibyście zostać operatorami kamer czy nawet youtuberami? Teraz współczesna technologia wychodzi wam naprzeciw.

MoJo, czyli Mobile Journalism, to nowoczesne połączenie montowania i nadawania transmisji. Łączy ono w sobie takie rzeczy, jak kręcenie filmów z podkładaniem własnego głosu lub nadawanie „na żywo” z wcześniej ustalonymi opisami, które pojawiają się w trakcie nadawania. Aplikacja pozwala również na natychmiastowe wysłanie naszej relacji do aplikacji Facebook lub Youtube, dzięki kompatybilnemu działaniu z naszymi systemami operacyjnymi w telefonach. Nieważne zatem, czy masz Androida czy iOS, wystarczy, że masz pomysł oraz odwagę, aby go zrealizować.

We wtorek, 13 marca na Kampusie Wschodnim KUL, odbyły się warsztaty z wykorzystaniem właśnie tej nowej technologii. Prowadzącym był red. Józef Szopiński, dziennikarz m.in. TVP INFO, „Panoramy Lubelskiej” oraz Radia Lublin. Na wstępie zwrócił uwagę na fakt, że aby być dziennikarzem, nie potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Wystarczy niewielki mikrofon, aplikacja oraz, co najważniejsze, Internet i telefon, aby móc relacjonować wydarzenia.

Dziennikarstwo jeszcze nigdy nie było takie proste. Nie trzeba być dyspozycyjnym całą dobę i w razie potrzeby jechać do studia i nagrywać program dla pracodawcy. Teraz możemy siedzieć w domu lub jeździć po świecie i relacjonować wszystko na bieżąco. Technologia daje nam możliwość nadawania transmisji i informowania świata o wydarzeniach jeszcze przed redakcyjnymi dziennikarzami, którym zdecydowanie więcej czasu zajmuje dojazd na miejsce wydarzenia.

Bycie dziennikarzem nie ogranicza się już wyłącznie do telewizji lub radia. Współczesny dziennikarz jest mobilny i w każdej sytuacji gotowy do działania.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)