Doping w sporcie

https://i1.wp.com/cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-FaTm-5o5M-xyCw_encorton-prednizol-grozny-srodek-dopingujacy-silniejszy-od-kortyzonu-664x442-nocrop.jpg?resize=367%2C223&ssl=1
Czy naprawdę warto?
Coraz więcej osób, szczególnie młodych, sięga po środki dopingujące. Uważają, że to dzięki nim osiągną zamierzone cele, spełnią marzenia. Uważają je za idealny złoty środek…

Jednak to tak nie działa, wiele osób zapomina o tym, że ważniejsza jest dieta i sam trening. “Wbicie” przykładowego testosteronu nie zrobi z Ciebie rycerza… To wszystko nie jest tak kolorowe jak mogłoby się wydawać, ale co z tego skoro kolega kolegi brał i dobrze wygląda… Czy widziałeś jakie ma posiłki oraz jak trenuje? Nie? No i masz odpowiedź. Uwierz, że wykorzystanie całkowitej mocy środków to zarzynanie się na siłowni do upadku mięśniowego, to trzymanie odpowiedniej diety, a przede wszystkim to znajomość tego co się bierze, a nie zasada “Bo na kolegę  to działa to i ja wezmę”.
Najbardziej idiotyczne myślenie jakie może wystąpić. Dlaczego? Otóż dlatego, że to co na jednego działa dla drugiego może być przepustką na tamten świat. Jest tyle badań, dostępu do wiedzy, trenerów, kursów, że zaczynanie zabawy w farmakologię, bez jakiejkolwiek podstawy to strzał w kolano.
Kolejnym absurdem jest cel zażywania farmakologii… Według jednych naszprycowanie się jakimś olejem tylko po to, żeby mieć „kostkę” na brzuchu w lato jest dobre, ale ludzie, którym głowa służy nie tylko do trzymania na niej czapki czy okularów, uważają inaczej. Oni wiedzą, że tylko chcąc robić coś profesjonalnie, to jest startować w  zawodach, powinni mieć możliwość wzięcia tego co trzeba. Totalnym absurdem jest branie sterydów tylko po to, żeby przez jakiś czas dobrze wyglądać..
Najśmieszniejsze zawsze jest to, że ludzie zapominają, że odstawiając środki pewna część naszego wspaniale wyrzeźbionego ciała zniknie, Później będzie płacz, że to  wina kolegi , dał mi nie to co trzeba… Zbędny szum. Nawet przestając trenować regularnie odczujemy tego skutki, a co dopiero po farmakologii, która ten proces
przyśpiesza.
Nie zapominajmy o rzeczy NAJWAŻNIEJSZEJ, a mianowicie środki farmakologiczne wpływają na nasze zdrowie. Jest to jawne wtargnięcie na teren gospodarki hormonalnej naszego ciała, a więc branie czegoś „bo mam kaprys” nie powinno przejść nikomu przez myśl. Każdy nawet jednorazowy zastrzyk pozostawi po sobie ślad, nigdy się go nie wyzbędziemy.
No i oczywiście odblok…. Czyli jak zrobić tak, abyśmy nie stracili naszej “męskości”? Jak z pełnego wigoru byka nie stać się płaczącą po kontach ofiarą?Jak dalej mieć chęci do życia, jak budzić się i po prostu wstawać? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w jednym z kolejnych materiałów.
Znalezione obrazy dla zapytania zdrowieZnalezione obrazy dla zapytania zdrowie     Szanujmy siebie i swoje zdrowie, nie postępujmy bezmyślnie, nie licząc się ze   swoim zdrowiem. Czy aż tak ważne jest, aby Ola zwróciła na nas uwagę na kilka dni? Czy tak ważne i męskie będzie “wyrywanie panienek” na umięśnione ciało? Ciało ciałem, ale co „pod kopułą”? No właśnie… O tym jak nie być hipokrytą oraz jak cieszyć się życiem dowiedzie się w innym materiale. 🙂
The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.

Napisz komentarz