Domowe sposoby na przeziębienie

Sezon grypowy jest w pełni. Jak poradzić sobie z przeziębieniem i szybko stanąć na nogi? Oto kilka propozycji na leczenie domowymi sposobami.

Herbata jest dobra na wszystko. Możesz wzmocnić jej magiczne właściwości dodatkiem soku z malin lub czarnego bzu, uzupełnisz tym samym dawkę witaminy C. Herbata z miodem i cytryną również się sprawdzi.

Syrop z cebuli. Przysmak dzieciństwa. Czy rzeczywiście ma magiczną moc uzdrawiania nie wiem, ale jest przepyszny. Dla niewtajemniczonych szybka instrukcja przygotowania- cebulę kroimy, zasypujemy cukrem i czekamy aż puści sok, można dodać miodu lub soku z cytryny

Nacieranie spirytusem szczególnie poleca się przy gorączkowaniu. Świetnie rozgrzewa. Niektórzy wolą rozgrzać się od wewnątrz, więc można trochę spirytusu dolać do herbaty.

Mleko z masłem, miodem i czosnkiem. Przyznam szczerze, że nie jestem zwolenniczką tej metody i unikam jej jak mogę. Jednak jak mówią ” gorzki lek najlepiej leczy”.

Na bóle gardła i katar warto zrobić napar z lipy z dodatkiem soku z malin.

W czasie wielu infekcji należy ubierać się ciepło, jeść dużo owoców, a powyższe mikstury można stosować na wzmocnienie odporności.

The following two tabs change content below.
Agnieszka Sałata

Agnieszka Sałata

Moją wielką pasją jest gotowanie. Lubię spędzać wieczory z kubkiem kakao i książką w ręku. W wolnym czasie pływam, a latem jeżdżę rowerem. Jestem osobą wesołą i otwartą na innych ludzi.
Agnieszka Sałata

Ostatnie wpisy Agnieszka Sałata (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz