Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Woman With Suntan Lotion At The Beach In Form Of The Sun
http://liniment.pl/

Lato zbliża się wielkimi krokami. Zaczynamy spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Nie zawsze pamiętamy o tym, by posmarować się kremem z filtrem UV, a czasami chcemy się po prostu ładnie opalić i niestety przesadzimy. Na naszej skórze pojawiają się zaczerwienienia, bąble i dokuczające pieczenie. Nawet najmniejsze dotknięcie powoduje ból. Oto kilka domowych sposobów na oparzenia słoneczne.

Pierwsza zasada

Nigdy, pod żadnym pozorem nie stosuj ciężkich i tłustych kremów. Takie środki tylko pogorszą stan twojej skóry, a jeśli przyniosą ulgę, to tylko krótkotrwałą.

krem_pomaran_kokosowy
http://www.kierunekzdrowie.com

Chłodny prysznic

To pierwsze, co możesz zrobić, jeśli zaczniesz odczuwać skutki zdyb długiego przebywania na słońcu. Chłodny prysznic przyniesie natychmiastową ulgę. Schłodzi rozpaloną skórę, złagodzi ból. Jednak pamiętaj, aby to był chłodny prysznic, nie lodowaty. Woda nie może być za zimna!

213a445629a884cd8d86442063791343
http://www.planowo.pl

Nabiał

Ulgę w pieczeniu zapewni posmarowanie skóry nabiałem. Może to być kefir, jogurt naturalny, kwaśne mleko. Lekko schłodzone chociaż na chwilę pozwoli ci zapomnieć o bólu i nieprzyjemnym swędzeniu.

d90478c2ec51904bb3bc981e930172b9_620
http://smaker.pl/

Sok z aloesu

Bardzo często przydaje się w domu, to naturalne lekarstwo na większość dolegliwości. Sok z aloesu doskonale sprawdzi się również w przypadku oparzeń słonecznych. Nie tylko łagodzi objawy, ale również przyspiesza regenerację skóry. Przed użyciem warto schłodzić go w lodówce.

5646ba908b32fc12276ed4464e8b4ea2
http://smaker.pl/

Zielona herbata

W postaci okładów jest doskonała na oparzenia. Przynosi szybką i długotrwałą ulgę, jak również znacznie przyspiesza gojenie zniszczonego przez słońce naskórka.

c-kolor-herbaty-89--1
http://www.rossmann.pl/

Olejek lawendowy

Kilka kropli tego preparatu rozprowadź równomiernie na ręczniku. Następnie delikatnie przyłóż na spieczone miejsce. Najlepiej pozostawić na całą noc. Lawenda znacznie zmniejsza złuszczanie skóry, łagodzi ból i swędzenie.

b85ac46b5ec7dec6645bdec2d55d37af
http://kobieta.onet.pl/

Soda oczyszczona

Podobnie jak zieloną herbatę, trzeba ją stosować w postaci okładów bezpośrednio na podrażnione miejsce. Znacznie zmniejsza zaczerwienienia i ból.

soda-oczyszczona-zastosowanie
https://czarodziejska.wordpress.com/

Środki przeciwbólowe

Pomogą te dostępne w większości sklepów. Oparzenia słonecznie nie wymagają stosowania silnych leków przeciwbólowych, wystarczą takie jak: APAP, Ibuprom, Nurofen.

leki
http://szlachetnezdrowienet.pl/

Pamiętaj, że wyżej wymienione środki są skuteczne tylko w łagodnej fazie oparzenia. Jeśli na twoje skórze pojawiają się pęcherze, a dodatkowo masz gorączkę i odczuwasz nudności, a w skrajnych przypadkach nawet omdlenia – nie czekaj i natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Może to być początek udaru słonecznego.

The following two tabs change content below.
Anna Bronisz

Anna Bronisz

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się sportem. Do szaleństwa kocham piłkę nożną. Uwielbiam podróżować,poznawać nowych ludzi i inną kulturę. Muszę przyznać,że mam ciężki charakter i uparcie trzymam się swojego zdania, niestety nie zawsze wychodzi mi na dobre. Nie myślę o przyszłości. Żyję chwilą. Tym co jest teraz. Niezaprzeczalnie jestem optymistką. Wybrałam dziennikarstwo dlatego,że lubię pisać i dzielić się z czytelnikami swoim sposobem postrzegania świata.
Anna Bronisz

Ostatnie wpisy Anna Bronisz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz