Do Lwowa na majówkę

Majówka 2018 coraz bliżej, a w tym roku kalendarz jest dla nas coraz bardzej łaskawy. Jeśli nie wiecie gdzie wyjechać i potrzebujecie inspiracji, to zapraszamy was do Lwowa.
4-6 maja Lwów obchodzi swoje 762 urodziny, więc będzie się działo!
Obchody Dnia Miasta we Lwowie w tym roku potrwają trzy dni – od 4 do 6 maja. Z okazji 762-lecia miasta, mieszkańcy Lwowa, a także goście są zaproszeni do uczestnictwa w wielu koncertach i atrakcjach. Niektóre wydarzenia odbędą się w nietypowych miejscach – planowane są muzea, biblioteki, lotniska, a także część muzyczna na świeżym powietrzu.
Proponujemy wam kilka atrakcji, w które warto uczestniczyć w te dni na Ukrainie.
1. Śniadanie w muzeum
Na smaczny posiłek i filozoficzną dyskusję zapraszamy w Muzeum Solomii Krushelnytskiej (4 maja o 11:30), Dom Iwana Franki (5 maja o 11:00) i muzeum Oleksy Nowakowskiego (6 maja o 11:00). Takie obchody stają się już dobrą tradycją dla Lwowa. 5 i 6 maja można także odpocząć podczas pikniku miejskiego w parku imienia Iwana Franki, który zacznie się o godzinie 12:00.
2. Procesja ulicami miasta z okazji Dnia Lwowa
5 maja o godz. 13.00 na Rynku i prospekcie Svobody odbędzie się tradycyjna parada teatralna, podczas której będą wręczane klucze od Lwowa. Każdego roku tysiące mieszkańców Lwowa uczestniczy w tym wydarzeniu, a utalentowani goście biorą udział w wydarzeniu – aktorzy, muzycy, akrobaci i inni. Tego samego dnia o godz. 12:00 we Lwowskiej Radzie Miejskiej odbędzie się uroczysta sesja, podczas której lwowscy mieszkańcy zostaną uhonorowani za swój wkład w rozwój miasta.
3. Muzyka na Rynku
5 maja od 15:00 do 22:00 na Rynku będzie mieć miejsce dzień jazzowy, a w niedzielę, 6 maja, o godz. 19.00 zacznie się koncert orkiestry „INSO” i różnych zespołów muzycznych. Podczas wszystkich dni uroczystości na ulicach miasta będą występowali banduryści, orkiestry i uczestnicy festiwalu „Royal Lion”.
4. Flashmob na lotnisku
4 maja o 13:30 na lotnisku im. Króla Danyła Halickiego odbędzie się flashmob-zaproszenie na świętowanie urodzin Lwowa. W ubiegłym roku podobna akcja zgromadziła około stu uczestników: muzycy wykonali szereg hitów różnych gatunków – od muzyki ludowej po rock, w towarzystwie tanecznej aktywności.

Ponadto wiele ciekawych imprez odbędzie się w innych dzielnicach miasta.
Jeśli chcesz naprawdę świetnie spędzić czas, pobawić się i odpocząć, to zapraszamy do Lwowa. Jesteśmy pewni – nie będziesz żałować!

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz