Disco Polo na żywo – Solaris, Megustar, Czadoman, Boys

DSC_0002prz
fot. Katarzyna Leszczyńska

Może nie jest to aż tak widoczne, jednak praktycznie każdy Polak, bez względu na swoje upodobania muzyczne, zna najpopularniejsze utwory disco polo. Kochający skoczne piosenki z radością przyjęli informację o tym, że na tegorocznych Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej 2016, czwarty dzień koncertów będzie w stu procentach poświęcony muzyce disco polo. 

W tym roku serię koncertów otworzyło Trio Lili, w składzie Basia Bielecka (wokal), Tomek Czarnecki (perkusja) i Michał Pędrak (gitara elektryczna). W setliście piosenek znalazły się discopolowe interpretacje znanych utworów z repertuaru Łzy Narcyz, Agnieszka oraz Ich Troje – A wszystko to, bo Ciebie kocham.

Tuż po nich wystąpił Jorrgus, czyli Jerzy Szuj, w towarzystwie swojego przyjaciela Rafała oraz utalentowanych tancerek – Kasi i Moniki. Warto dodać, że zespół ten ma za sobą liczne występy za granicą – koncertowali chociażby w Stanach Zjednoczonych.

Dalej widzów częstowała swoją muzyką zamojska formacja Solaris, założona przez Piotra Wójcika ponad ćwierć wieku temu. W swoim dorobku ma już osiem płyt, w tym ostatnią pt. Tylko z Tobą, wydaną w 2014 roku. Zespół najbardziej jest kojarzony z utworem Szmaragdy i diamenty, którego nie mogło zabraknąć na ich występie w Lublinie.

Najatrakcyjniejsza część występów nastała na równi z wejściem na scenę Megustar. W składzie wystąpili Sławek Woźnica, Patryk Woźnica i Robert Dworniczak. Grupa zaprezentowała swoje największe hity, w tym Baja Bongo.

Szał nadszedł, gdy publika usłyszała znajome brzmienie Ruda tańczy jak szalona w wykonaniu Pawła Dudka, znanego jako Czadoman. Sam artysta mógł liczyć na wsparcie widowni znającej na pamięć każdą linijkę jego tekstów,w tym również innego hitu Chodź na kolana.

W tym roku mija 25 lat od utworzenia legendarnej polskiej grupy disco – Boys. Marcin Miller z zespołem byli gwiazdą tego wieczoru. Nie mogło wówczas zabraknąć utworów Wolność Jesteś szalona, przy których miejsce imprezy zamieniło się w prawdziwą plenerową dyskotekę.

Juwenaliowy Dzień Disco Polo jest świętem dla każdego znawcy tego gatunku. W ostatnim, piątym dniu imprezy wystąpi Natalia Nykiel, Big Cyc, a także grupa Ira. Widzimy się na Terenach Zielonych! 🙂

Na naszym Facebooku czeka na Was więcej zdjęć z poprzednich koncertów. Są również zdjęcia z Korowodu. Wpadajcie, oznaczajcie siebie i znajomych!

The following two tabs change content below.
Michał Abramek

Michał Abramek

Pochodzący z prowincjonalnego miasta w województwie lubelskim student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założyciel Agencji Reporterskiej "PassionTV" oraz kanału "Bez Cenzury". Preferuje zamiłowanie do starej, dobrej muzyki, jaka bawiła starsze pokolenia, zapalony fan rocka progresywnego, hard rocka i muzyki awangardowej bez ustanku poszukujący nowych, ciekawych brzmień.

Napisz komentarz