Deszczowe, ale pełne emocji zakończenie Lubelskich Dni Kultury Studenckiej 2014

DSC_0559Ostatni dzień Lubelskich Dni Kultury Studenckiej 2014 przyniósł wiele niespodzianek. Zagrały zespoły zarówno te mniej znane, jak i gwiazdy polskiej estrady. Emocjom nie było końca. Pomimo deszczowej aury, studenci nie zawiedli i ochoczo zjawili się przy scenie. Było zimno, ale humory wszystkim dopisywały, a artyści rozgrzali wszystkich swoimi przebojami.

DSC_0106Od rana pogoda było ładna. Mało słonecznie, ale ciepło. Nikt nie spodziewałby się, że może się tak rozpadać. Około godziny 18 jednak niebo pokryło się chmurami i zaczął padać deszcz. Dzisiejszy pobyt na terenach zielonych Politechniki nie zapowiadał się ciekawie. Koncerty rozpoczęły młode zespoły. Wystąpili laureaci Open Stage, który miał miejsce kilka dni temu, również w czasie LDKS. Pomimo, że ich muzyka nie przyciągnęła tłumów, zgromadzona publiczność wspierała swoich idoli całym sercem. Następnie wystąpił dobrze znany Lublinianom zespół mPROJEKT oraz Spring Rolls. Byli oni idealnym supportem dla gwiazd wieczoru.

DSC_0351Około godziny 21 na scenę wszedł zespół Video. Pierwsze dźwięki ich piosenek ściągnęły pod scenę wielu słuchaczy. Artyści przenieśli nas do zupełnie innego świata, w którym nie liczył się padający deszcz, a przede wszystkim dobra zabawa. Pomimo feralnego wypadku, który miał miejsce i zmusił ich do wcześniejszego zakończenia koncertu, są jednym z naszych absolutnych numerów jeden tegorocznych Juwenaliów. Udało nam się osobiście z nimi porozmawiać podczas popołudniowej próby. Niedługo będziecie mogli sprawdzić efekty wywiadu na naszej stronie.

DSC_0720W końcu przyszedł czas na Muńka Staszczyka i zespół T.Love. Oni również nie zawiedli swoich fanów. Choć deszcz padał coraz bardziej nikt nawet nie pomyślał o powrocie do domu. Zagrali nowe piosenki, jak i swoje największe przeboje. Koncert miał niezapomniany klimat i sprzyjał dobrej zabawie wśród publiczności.

Na zakończenie na scenie pojawiły się samorządy wszystkich uczelni organizujących Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2014. Mowa tu oczywiście o: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Politechnice, Uniwersytecie Przyrodniczym, Wyższej Szkole Nauk Społecznych oraz Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Towarzyszyli im rektorzy Politechniki Lubelskiej. Wszyscy razem podziękowali studentom za wspólną zabawę i zaprosili na przyszłoroczne Juwenalia.

DSC_1024Zwieńczeniem imprezowego tygodnia był pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki były przepiękne, a towarzysząca im muzyka dodawała emocji całemu wydarzeniu.

Już niedługo na naszej stronie będziecie mogli przeczytać wywiady z gwiazdami Lubelskich Dni Kultury Studenckiej 2014. Pojawi się również relacja z całych Juwenaliów. Sprawdzajcie nas cały czas! 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na Facebooku. KLIK

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz