Czerwony diament Wschodu

Produkt, który wykorzystywany jest od ponad 2500 lat w medycynie chińskiej, mający pozytywny wpływ na organizm człowieka o specyficznym smaku, to nic innego, jak jagody goji.  Zatem, jakie ma właściwości i jak można zastosować te owoce w kuchni?

Jagody goji, znane również pod nazwą kolcowój pospolity lub szkarłatny, wykorzystywane były w medycynie chińskiej, w leczeniu chorób serca oraz wątroby czy płuc. Dodatkowo wykorzystywany jako środek, który poprawia stan wzroku oraz stawów i kości. Te owoce są bogatym źródłem składników mineralnych takich, jak żelazo, cynk, wapń oraz witamin z grupy B, witamy C oraz E.

To idealny produkt na zdrowe oczy, a to dzięki zawartości zeaksantyny i luteiny, które chronią nasze oczy przed niekorzystnym działaniem ostrego światła. Ponadto niszczą wolne rodniki chroniąc przy tym siatkówkę oka. Owoce kolcowoju zawierają substancje, które obniżają poziom cholesterolu. Dodatkową zaletą spożywania jagód jest korzystny wpływ na pracę serca.

Jak możemy wykorzystać jagody goji w kuchni?

Najprostszym sposobem jest zalanie owoców gorącą wodą (przygotowanie naparu) bądź zimną i odstawienie ich na kilka minut. Gotowe! Jagody będą także świetnym dodatkiem do jogurtu, owsianki czy koktajlu. Ponadto możemy dodać je do ryżu, potraw mięsnych, zup i warzyw.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)