Czego chcą mężczyźni?

424px-Aiga_toiletsq_men.svgPrzez miliony lat żyliśmy w społeczeństwie seksistowskim, więc trudno nam odrzucić z dnia na dzień dziedzictwo ewolucji. I tak trwamy kolejny wiek w niepewności czego chcemy i dlaczego tego chcemy. To, czego chcą kobiety jest kompletnie nie do zbadania, więc zajmę się pragnieniami płci brzydszej.

Czego tak naprawdę chce mężczyzna? Przede wszystkim wpisałam to zdanie w Google. I wiecie co? Moim oczom ukazało się 720 tysięcy przeróżnych odpowiedzi. Brzmiały dosyć podobnie, a po analizie niektórych z nich stwierdzam, że w zasadzie były identyczne. Większość artykułów jasno daje do zrozumienia, że mężczyzna:

1. Chce być gwiazdą. To znaczy, że nie bije się i nie zakochuje jeżeli nikt nie widzi.
2. Nie chce się nudzić. Oczywiście nudzić w związku, czyli uczestniczyć w normalnym, codziennym życiu patrz: domowe obowiązki.
3. Nienawidzi być w czymś gorszy od kobiety, a jeżeli dochodzi do tego krytyka, to wybujałe ego zabija go na miejscu. Jako samiec i król stada doskonale oblicza odległość dzidy od zdobyczy i wymaga, żeby go za to podziwiać. (Drogie Panie następnym razem gdy wasi Wybrankowie zabiją muchę powiedzcie im, że są władcami wszechświata.)
4. Potrzebuje przestrzeni. Dla niego to symbol wysokiego statusu. W swoim własnym, intymnym świecie dominuje i sam rozwiązuje problemy.
5. Mało rozumie. Jeżeli już kobieta musi się do niego odezwać, niech zrobi to w sposób prosty i klarownych, żeby nie musiał się niczego domyślać i zanadto główkować.
6. Chce, aby zaakceptować jego zainteresowania. (Więc jeżeli po raz setny opowiadają wam o drużynie piłkarskiej, która obchodzi was tak bardzo jak zeszłoroczna kolekcja Hansa Klossa, nie przewracajcie oczami.)
7. Uwielbiają kobiety cierpliwe i wyrozumiałe. Najlepiej takie, które nie ulegają skrajnym emocjom i są opanowane. Niech ktoś im w końcu powie, że takowe nie istnieją!

Mój szanowny kolega, (woli pozostać anonimowy, lecz zdradzę wam, że to naczelny Coś Nowego) zapytany czego chcą mężczyźni odpowiedział: głównie chodzi nam o to, by znaleźć kobietę, która nas będzie rozumieć, podziwiać, wspierać. Wszystko to co robi facet jest w jakimś stopniu dla kobiety, po to by jej się spodobać, zaimponować i zdobyć. Dobra, dobra, wszystko pięknie. Jednak po zasięgnięciu opinii u samej siebie dochodzę  do wniosku, że mężczyzna najbardziej na świecie chce świętego spokoju.

The following two tabs change content below.
Monika Szymczyk

Monika Szymczyk

Jestem absolwentką III LO im Unii Lubelskiej w Lublinie. Studiuję dziennikarstwo. Od 2011 roku jestem zastępcą redaktora naczelnego gazety studenckiej Coś nowego wydawanej przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od wielu lat śpiewam w chórze i piszę poezję. W wolnych chwilach jestem instruktorką teatralną w przedszkolach. 😉
Monika Szymczyk

Ostatnie wpisy Monika Szymczyk (zobacz wszystkie)