Czas się obudzić

wiosna
twojezycie.org

Filozofia trwa już godzinę, a dopiero dociera do mnie pytanie: „Jaka jest koncepcja Platona?”. Moje myśli są daleko od rzeczywistości. Jak można rozważać nad mądrymi słowami filozofów, kiedy wiosenne słońce ogrzewa Cię przez szybę? Wkrótce koniec zajęć, a ja już planuję pierwsze wiosenne spacery. 8 marca przyniósł nie tylko dobry i pogodny nastrój, ale także wiosenny klimat.

Po wejściu do domu nawet nie myślę o wykonaniu moich obowiązków, kiedy za oknem taka piękna pogoda. Wyjście do sklepu jest dobrą okazją do zażycia swieżego powietrza. Ludzie wracający z pracy, czy uczelni są uśmiechnięci. Może wpływa na to wiosenny klimat i budząca się do życia przyroda? Dobre samopoczucie ludzi można zaobserwować nas każdym kroku. Płacąc za zakupy zabrakło mi pieniędzy, chciałam więc odłożyć część produktów. Kobieta stojąca za mną w kolejce do kasy okazała się być bardzo pomocna i ku mojemu zaskoczeniu bezinteresownie zaoferowała mi pomoc. Po takim geście nabiera się motywacji do pomocy innym, zrobienia czegoś dobrego dla kogoś, bez żadnej okazji. Ta sytuacja zmotywowała mnie do działania, więc sporządziłam listę spraw, które tak długo odkładałam. Pijąc z przyjaciółkami herbatę, rozważałyśmy, czy przyjście wiosny i nasz wspaniały nastrój są od siebie zależne. Jak przyroda budzi się z długiego zimowego snu, tak i my budzimy się z szarej codzienności.

wiosna wiewióra
pogoda.wp.pl

Przyroda nabiera barw i kolorów, znacznie zmieniając się w krótkim czasie, tym samym inspiruje nas do działań. Pierwsze generalne wiosenne porządki w domach, na podwórkach… Poszukujemy lepszej pracy… Pracujemy nad lepszą kondycją, biegając rano w parku… Nieważne, na co masz ochotę i w jaki sposób spędzasz pierwsze wiosenne dni. Najważniejsze jest to, że chcemy być bardziej aktywni, nie pozostając w tym samym miejscu. Bądźmy świadomi, że czas szybko upływa i wkrótce znów nastanie „jesienno-zimowa depresja”. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej. Mam nadzieję, że niebawem wszyscy zostaniecie zarażeni wiosenną energią. Zachęcam do działania, sama również biegnę na zajęcia zumby, na które już tak dawno miałam ochotę.

P.S. Choćby wszyscy postanowili, że nie, wiosna i tak przyjdzie. Věroslav Mertl

The following two tabs change content below.
Teresa Ulianytska

Teresa Ulianytska

Obecnie studiuje na dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczy w polsko-ukraińskim wolontariacie MP3 (możesz pomóc: prawda, pokój, pomoc). Jej zainteresowania: czytanie książek, oglądanie filmów i aktywny odpoczynek. Uwielbia podróżować i robić zdjęcia, a także śpiewać, organizować spotkania, imprezy oraz spędzać czas z bliskimi. W wolnym czasie przykłada się do nauki. 😉