Czas na „Kawkę” – Coś Nowego rusza w miasto

CNM

Alternatywne sposoby parzenia kawy, wegańskie ciasta, sezonowe smaki herbat, niespotykane piwa w oryginalnych butelkach. To wszystko kryje się w niepozornej kamienicy przy ul. Okopowej pod szyldem „Kawka”. 

„To miejsce spotkań dla wszystkich freaków z Lublina” – to pierwsze, co usłyszałyśmy od przesympatycznej załogi „Kawki”. Wystrój wnętrza mówi sam za siebie – kolorowe krzesła, siedzisko z palet, bujany fotel, biblioteczka – wszystko składa się na klimat tej kawiarni.

2„Kawka” przekonała nas do siebie pyszną kawą zbożową i genialnym pomysłem na malutki, ale uroczy ogródek, do którego wchodzi się – UWAGA – przez okno. To dobre miejsce na pogaduchy z przyjaciółką, na spędzenie przerwy w czasie zajęć lub pracy, na chwilę odpoczynku przy kawie i książce z mini biblioteki albo – co potwierdzają goście i pracownicy – na pisanie prac licencjackich i magisterskich. To wydaje się być najbardziej przekonywujące.

Kawiarnia jako jedna z nielicznych w Lublinie parzy kawę w sposób alternatywny, używając szklanego syfonu. Posiada kilka odmian mleka, m.in. sojowe, odtłuszczone. Duży wybór herbat i piw w sezonowych odsłonach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego wegańskie ciasta i tarty bez wątpienia zachwycą podniebienie i umilą wolną chwilę. Organizowane są tu również różnego rodzaju spotkania, a najbliższe już 9 kwietnia (sobota) o godz. 17 z autostopowiczem, który w swoim podróżniczym dorobku ma Rosję, Japonię i Amerykę Środkową: Autostopem Dookoła Globu.

Zachęcamy do polubienia strony kawiarni na Facebooku, gdzie można dowiedzieć się, co kawiarnia ma nam do zaoferowania danego dnia.

Kawiarnia jest czynna codziennie. Od poniedziałku do piątku w godz. 9-21, a w weekendy 11-21. Wpadnij do „Kawki”! My tam z pewnością wrócimy!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autorki:
Ewelina Pomichowska i Katarzyna Sieradzka

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.

Napisz komentarz