Cud z babcinej apteczki

Chcąc zadbać o nasze naturalne piękno stosujemy wiele kosmetyków, które mają za zadanie nam pomóc. Jednak istnieje jeden specyfik, który nam w tym pomoże, a dodatkowo zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Olejek rycynowy, bo o nim mowa stanowi korzystne zastosowanie dla naszej urody. Znajdziemy go w każdej aptece i kupimy za parę złotych. Nie musimy wydawać dużych pieniędzy na znane, markowe kosmetyki, aby zadbać o nasze naturalne piękno. Posiada on wiele właściwości pielęgnacyjnych, między innymi pozytywnie wpływa na rzęsy i brwi czy włosy. Może być również stosowany na twarz, oczyszczając ją. Ten rodzaj oleju różni się od innych, gdyż jest cięższy w swojej konsystencji.

Olejek doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów. Warto nakładać go na końcówki, ale także u nasady, gdyż sprawi, że staną się bardziej lśniące i gęstsze. Dodatkowo spowoduje zamknięcie się łusek włosa, dzięki czemu zmniejszy się ilość rozdwojonych końcówek. Regularne stosowanie oleju rycynowego, poprawi kondycję brwi i rzęs. Wystarczy wziąć szczoteczkę po tuszu do rzęs, trzeba jednak pamiętać o jej dokładnym wyczyszczeniu, i nakładać nią olejek na rzęsy i brwi. Dzięki temu staną się ciemniejsze i gęstsze. Istotne jest, aby nie przesadzić z ilością nakładania go na rzęsy, gdyż może dostać się do oczu i spowodować nieprzyjemne pieczenie oraz łzawienie.

Doskonale sprawdza się także do oczyszczania twarzy, np. do demakijażu. Wystarczy zmieszać go z innym olejkiem, może być nim olej z pestek winogron i przygotowaną własnoręcznie mieszaniną umyć twarz. Dobroczynnie wpływa także na zwiotczałą skórę, która potrzebuje nawilżenia. Tak więc można go także stosować na skórę kolan, łokci oraz pięt. W stosowaniu olejku rycynowego, należy jednak mieć cierpliwość i być systematycznym, gdyż efekty nie są widoczne od razu.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)