Coś Nowego rusza w miasto – Le’Żak-owanie

Chatka Żaka na Miasteczku Akademickim to punkt znany wszystkim studentom. A tam kawiarnia, która jako kolejna gości w naszym cyklu. W Le’Żaku podobno jest #najlepszalattewmieście – sprawdźcie, co więcej w propozycjach, nie tylko smakowych.

8Kawiarnia przede wszystkim, bo kawa odgrywa tu najważniejszą rolę – tak mówi nam menadżerka, która dodaje, że miejsce, w którym się znajduje nie jest przypadkowe. Przed laty również była tu kawiarenka prowadzona przez pewne małżeństwo i choć Le’Żak w niczym jej  nie przypomina, goście często wspominają tamto miejsce.

Oprócz kawy, w propozycjach również ciasta i kanapki, które kosztują niewiele, a na pewno zaspokoją „głoda” na śniadanie lub w czasie przerwy. Można także napić się piwa, poleżakować i z ogródka zobaczyć, jak wygląda studenckie życie, bo Le’Żak znajduje się niemal w jego centrum.

Wystrój wnętrza to mix krzeseł, które jako pierwsze zwracają na siebie uwagę. Stare, może niemodne, ale tam pasują idealnie. Są nawet takie haftowane ręcznie. Od niedawna istnieje również analogowy spotted – jeśli chcesz kogoś pozdrowić, możesz to napisać na szybie kawiarni.

Na zewnątrz oczywiście nie mogło zabraknąć leżaków – to właśnie stamtąd można obserwować studentów śpieszących się na zajęcia. Leżąc wygodnie można też napatrzeć się na otaczającą zieleń drzew pobliskiego parku. Z pyszną kawą w ręku lub innym trunkiem można spędzić miło każdą porę dnia.

Le’Żak to również miejsce, gdzie młodzi i zdolni mogą zaistnieć. Menadżerka zachęca do współpracy i jest otwarta na różne propozycje,  więc jeśli posiadasz jakiś talent i chcesz, aby ujrzał on światło dzienne to propozycja dla Ciebie!

Dostępne są tam również studenckie i nie tylko magazyny, a już wkrótce będziecie mogli wstąpić tam po nowy numer „Coś Nowego”, a w nim między innymi podsumowanie Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

Żeby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Le’Żaku śledźcie jego fanpage na Facebook’u  oraz profil na Instagramie .

Kawiarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-22 i w weekendy w godz. 10-22. My polecamy i od dzisiaj chętnie odwiedzamy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.