Coś dla klasycznego ducha muzyki – Giełda winyli

           Giełda płyt gramofonowych w Felicity była okazją do spotkania pasjonatów z całej z Polski. Na piątej edycji Święta Czarnej Płyty, która odbyła się 16 listopada pojawiło się aż 30 000 winyli.

             Event zgromadził zarówno wystawców posiadających własne sklepy, jak i tych, którzy czarne krążki nabywają tylko hobbystycznie. Prezentowano płyty z różnych gatunków muzycznych – od muzyki filmowej, jazzu, rocka po punk. ,,Chcą tej muzyki posłuchać na analogach. Tutaj w Lublinie króluje muzyka popularna. Przychodzą do nas również ambitni kolekcjonerzy, którzy  poszukują coś związane z jazzem. Cieszę się, że jest o nim głośniej, ponieważ uważam, że jest to muzyka płynąca prosto z serca”mówi Jan Janiszewski, uczestnik wydarzenia, związany ze sklepem Święty Spokój. Janiszewski wspomniał także o tym, że wystawcy starają się uciekać od muzyki popularnej i proponować coś więcej niż to, co każdego dnia popularyzowane jest przez radio.

The following two tabs change content below.
Wiktoria Strawa

Wiktoria Strawa

Studiuje II rok na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL. Interesuje się kinem, zwłaszcza przedwojennym. Uwielbiam słuchać starych kawałków i muzyki filmowej. Jako ,,niepoprawna romantyczka" w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania, by na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Wiktoria Strawa

Ostatnie wpisy Wiktoria Strawa (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz