Co jeść, by rozgrzać organizm od środka?

Gdy na dworze jest ponuro i zimno, już sam ciepły sweter oraz płaszcz nie wystarczą, by ogrzać nasz organizm od wewnątrz. Jakie więc produkty należy jeść, by łatwiej znosić niskie temperatury?

Pogoda lubi płatać nam figle, gdyż mamy piękne słoneczne dni, podczas których cały dzień można spędzić na dworze, ale doświadczamy także tych, podczas których nawet nie mamy ochoty ruszać się z domu. W te ponure i zimne dni organizmowi należy dostarczyć takich produktów, które rozgrzeją go od środka i zapobiegną przeziębieniu. Najlepszymi przyprawami, z którymi warto się zaprzyjaźnić w okresie jesienno-zimowym to oczywiście imbir. Co prawda jego smak nie wszystkim przypada do gustu, lecz jego właściwości powinny skłonić do zmiany zdania. Imbir nie tylko ma właściwości rozgrzewające, ale także chroni przed infekcjami. Warto go dodać do herbaty lub innych potraw, na przykład pikantnych. Polecaną przyprawą są także goździki, które można dodać również do kawy bądź herbaty i delektować się jej pysznym smakiem. Ta przyprawa ma właściwości przeciwbólowe. Inną przyprawą jest cynamon, który podkreśla smak deserów, np. szarlotki. Cynamon hamuje rozwój bakterii, dzięki czemu skutecznie zwalcza infekcje gardła. Dobrą potrawą na rozgrzanie organizmu będzie także zupa-krem przygotowana z warzyw, które mają właściwości rozgrzewające. Może to być dynia, por czy marchew. Tak więc w tym okresie należy dbać o organizm i chronić go przed różnymi infekcjami.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)