CO BYŁO GRANE? #cojestgrane24festival #1

Teren Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, sprzyjająca pogoda, leżaki pod drzewami, foodtrucki i powietrze niosące dźwięki dobrej muzyki. Miniony piątek i sobota były nie tylko rozrywką, ale i muzyczno-intelektualną ucztą.

SOBOTA

Dwudniowy ciąg koncertów rozpoczął GrubSon, występujący na scenie głównej festiwalu w piątkowe popołudnie. Piosenką, która ostatecznie pobudziła słuchaczy do zabawy było „Na szczycie” Wokalista przyznał, że to najbardziej wyczekiwany utwór podczas jego wstępów. Rozbudzona publiczność wykonała pogo przy dźwiękach GrubSona.

CWS STAGE (scena w budynku) uruchomiła niezwykle utalentowana ROSALIE.. Wśród jej autorskich utworów, mogliśmy usłyszeć cover piosenki Beyonce, artystki, która jest dla ROSALIE. ogromną  inspiracją.

Andrzej Dąbrowski, Natalia Nykiel, Sokół, Rosalie., Te-Tris, Fismoll zagrali jako formacja ALBO INACZEJ 2. Zaprezentowali utwory w duetach bądź solo. Bezpośrednio po nich, na CWS STAGE zagrał zespół niXes.

Natalia Nykiel i Sokół zaśpiewali piosenkę „Sztruks”
Natalia Nykiel i Sokół wspólnie zaśpiewali piosenkę „Sztruks”

 Wojciech Sokół Sosnowski, zaśpiewał utwór „Każdy ponad każdym”.
Wojciech Sokół Sosnowski, zaśpiewał utwór „Każdy ponad każdym”.

Arek Jakubik, Roman Imielski i Radosław Lenarki w newsroomie dyskutowali o wydarzeniach sportowych w nawiązaniu do książki „Najważniejszy mecz Kremla”. Mówili m.in. o relacji Putina z kibolami, w tym temacie nawiązali do sytuacji w Polsce.  „Kibole dla mnie w żaden sposób nie wiążą się z piłką, mam z tym olbrzymi problem, bo to co się dzieje na polskich stadionach, to woła o pomstę do nieba. Ja bym się bał ze swoimi dziećmi pójść i obejrzeć mecz jakiegokolwiek klubu w tym kraju, to są kryminalne, bandyckie sytuacje, które nie mają nic wspólnego z piłką nożną” – mogliśmy usłyszeć.

Jaka będzie przyszłość Polski na tegorocznym mundialu. „Wyjdźmy z grupy, grajmy dobre mecze i spotkajmy się na ćwierćfinałowym meczu. Trzymajmy za Polaków kciuki i zobaczymy co będzie dalej. Na razie tak step by step, mecz za meczem. Grajmy dobrą piłkę, a zajdziemy daleko – skomentował Radosław Lenarki.

„Jesteśmy w prawie takim samym składzie jak na Euro i kilka naprawdę fajnych wzmocnień. Ludzie, którzy tam zaczynali grać, którzy teraz wzmacniają ten skład. Taka dojrzała drużyna ma naprawdę większe możliwości niż ta z 2016, mimo że wszyscy twierdzą, że wtedy to było apogeum. Teraz będzie mniej żywiołu, ale więcej rozumu” – prognozowano.

Pierwsze emocje w postaci koncertów dostarczone. Czas podnieść skale wrażeń. O godz. 20 na scenę wchodzi Zalewski. Gra Niemena w towarzystwie Pauliny i Natalii Przybysz.  Koncert ten był podróżą przez lata dobrej muzyki. Zakończył się w domku bez adresu, jednak publiczność zdołała ponownie wywołać Zalewskiego na scenę, który wykonał „Sen o Warszawie”. Po występie w festiwalowym newsroomie miało miejsce spotkanie z Krzysztofem Zalewskim, dotyczące projektu Zalewski śpiewa Niemena. „Śpiewaniu piosenek Niemena przyświeca misja, tłumaczę sobie, że jego numery dzięki moim zabiegom dostaną drugie życie. Niektórych piosenek zwyczajnie nie byłem w stanie zaśpiewać, bo Niemen był mistrzem świata. Stwierdziłem, że kiedy włożę całe serce w to i skupię się bardziej na słowach, na przekazie, żeby te piosenki opowiedzieć sobą to wtedy nie będę nikogo udawał i być może oddam jakiś ukłon Niemenowi” – mówił.

Po rozmowie nastąpił czas na autografy i zdjęcia z fanami. Nie wszystkim udało się zrobić upragnione selfie, gdyż wokalista o godz. 22 wchodził na antenę Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wspomniana już Paulina Przybysz miała również swój własny koncert tego wieczoru. Chwilę po niej na scenie CSW zarażał energią L.U.C z projektem GOOD L.U.C.K.

Około 22 na scenie CJG 24 pojawia się ktoś, kto nazywa się Organek i ma na sercu ranę. W trakcie koncertu artysta wspomniał zmarłego Roberta Brylewskiego i zaapelował do swoich odbiorców, by pamiętali o swoich bliskich. Jednym z ostatnich numerów, jakie wykonał Organek, były „Wojny Gwiezdne”.

Pierwszy dzień koncertów zakończyła Monika Brodka.

Zdjęcia i filmiki z festiwalu znajdziecie na naszym instagramowym profilu:  https://www.instagram.com/cosnowego_/

 

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)