Cel – odbić się od dna

Kryzys, który zaczął się rok temu nadal trwa, a jego skutkiem jest to, że Wisła Kraków pierwszą część rundy zasadniczej zakończy w strefie spadkowej. Po raz kolejny pojawia się jednak nadzieja, że „Biała Gwiazda” będzie w stanie utrzymać się w Ekstraklasie.

Kibice z Krakowa czekali 104 dni na zwycięstwo swojego klubu i w końcu doczekali się 3 punktów. Wisła wczoraj wieczorem wygrała 1:0 z obecnym liderem Ekstraklasy – Pogonią Szczecin. Bramkę po rzucie rożnym w 38. minucie zdobył Lukas Klemenz. Ta wygrana przerywa passę 10-ciu przegranych spotkań z rzędu i daje nadzieję na kolejne punkty.

Wygrana z aktualnie najlepszą drużyną na pewno daje mentalnego „kopa”, który będzie bardzo ważny w ostatnim w tym roku meczu. Za tydzień „Biała Gwiazda” jedzie do Łodzi, gdzie zagra z ŁKS-em. Będzie to spotkanie pomiędzy drużynami ze strefy spadkowej.

Coraz bliżej do otwarcia okna transferowego, które dla klubu znad Wisły może okazać się najważniejszym kołem ratunkowym. Prezes Piotr Obidziński potwierdził już transfer reprezentanta Kazachstanu, pomocnika Gieorgija Żukowa. Coraz głośniej mówi się też o wzmocnieniu linii defensywnej, która wydaje się być największym problemem Krakowian. Jarosław Królewski zapewnia, że na cele transferowe zostały już zabezpieczone odpowiednie środki, które rozwiążą problemy kadrowe i zagwarantują Wiśle Kraków utrzymanie w Ekstraklasie.

The following two tabs change content below.
Avatar

Krzysztof Zawalski

Student dziennikarstwa. Główne zainteresowania to polityka, historia, sport, e-sport, gry RPG oraz FPS.
Avatar

Ostatnie wpisy Krzysztof Zawalski (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz