CC Cream – lepszy od BB Creamu?

best-cc-creams-300x159Niedawno przedstawiłam Wam BB Cream, który zawładnął rynkiem kosmetycznym jakiś czas temu. Jednak od niedawna to CC Cream zajmuje pierwsze miejsca na sklepowych pułkach i jest hitem tegorocznych, letnich stylizacji make-up! Na polskim rynku jest to nowość, lecz jestem pewna, że zyska wielu zwolenników.

CC Cream, w zależności od marki znany również jako Color Control, Colour Correcting, Complexion Corrector,  jest ulepszoną wersją BB Cream’u, stworzonego i opracowanego w Korei. CC Cream jest szeroko stosowany w Azji, aby zapewnić naturalny wygląd skórze. BB Cream został wyprodukowany głównie z myślą o pielęgnacji skóry, natomiast CC Cream zachowuje wszystkie zalety BB Cream’u, czyli nawilża i wygładza, oraz dodatkowo zawiera składniki odżywcze, które efektywniej kryją skórę twarzy.

To, co go odróżnia od BB kremu, to większy efekt krycia przy lżejszej konsystencji, co jest zasługą zastosowania mniejszej ilości olejów w składzie kremu. Dzięki temu osoby ze skórą tłustą również mogą stosować kosmetyk. Niektóre z nich, szczególnie na azjatyckim rynku, mają właściwości rozjaśniające.

Krem uwodzi nas składem: ekstrakty z mango i papai, cynk, woski: pszczeli i z liści kopernicji, alantoina, witaminy A i E oraz mineralne pigmenty.

Pierwszą marką, która wprowadziła CC kremy, była marka z Singapuru, Rachel K Cosmetics w 2011 roku. Pod koniec 2012 roku takie koncerny jak Chanel, Loreal, Lancome, Olay, Clinique zaczęły wprowadzać swoje kremy CC w Azji, a potem w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce możemy zakupić CC krem od takich marek, jak: Max Factor (57zl/30ml), FM Group (49,90zł/30ml), Clinique (140,00zł/40ml).

CC-Max-Factor-300x300

  • JAK APLIKOWAĆ CC CREAM BY OSIĄGNĄĆ NAJLEPSZY EFEKT:

  • Nałóż niewielką ilość produktu na opuszki palców i za pomocą kolistych ruchów rozgrzej go między palcami; ten zabieg ułatwi rozprowadzenie produktu.
  • Rozprowadź krem za pomocą gąbeczki lub pędzla. Zacznij od strefy T i rozprowadź produkt w kierunku linii żuchwy. Nakładaj cienkie warstwy aż osiągniesz upragniony efekt krycia.
  • Na koniec muśnij skórę szerokim ruchem pędzla by nadać makijażowi lekkości

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt „nagiej skóry” nałóż CC Cream opuszkami palców delikatnie go wklepując, taka aplikacja poprawia ukrwienie i sprawia, że skóra promienieje zdrowym blaskiem.

The following two tabs change content below.
Beata Kuczyńska

Beata Kuczyńska

Dziennikarz
Jest młodą kobietą zapatrzoną w kolorowe okładki, a co się za tym wiąże, dążącą do ideału. Jak każda z nas dba o siebie, jest ciekawa świata, dużo czyta i lubi dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Oprócz oglądania seriali, uwielbia taniec. Kim będzie za parę lat? Mam nadzieję, że dowiecie się o tym z mediów 😉
Beata Kuczyńska

Ostatnie wpisy Beata Kuczyńska (zobacz wszystkie)