Buongiorno, Polonia !

Barbara Quirino – Włoszka, nauczycielka od lat mieszkająca i pracująca w Polsce. Jest kobietą sukcesu. Znana z takich programów jak Pytanie na Śniadanie, Kawa czy herbata oraz Europa da się lubić. Napisała też własną książkę, nie zamierza jednak na tym poprzestać.

 

Jak się Pani czuje w Polsce?

Dobrze, bardzo dobrze, jak wszędzie (śmiech). Żyję tu od 20 lat ponieważ mój mąż jest Polakiem. Jestem tutaj także dla moich dzieci, one mieszkają w Polsce od zawsze i są dla mnie najważniejsze. Jestem dumna ze wszystkiego, co robię i robię to przede wszystkim dla moich dzieci.

Marzyła Pani o tym, żeby zostać nauczycielką?

Tak! Od zawsze pragnęłam uczyć. W dzieciństwie, kiedy bawiłam się z moimi siostrami, to ja zawsze byłam nauczycielką i to ja zawsze uczyłam i mówiłam: „Zrób to i to” (śmiech).

Co może Pani powiedzieć o polskich studentach?

Wielu studentów naprawdę chce się uczyć. Niektórzy by tylko zdać, ale ogólnie młodzi ludzie są dobrzy, otwarci. Chcą iść dalej, chcą się uczyć, by żyć jak najlepiej. Miałam wielu studentów, wciąż zresztą mam, choć porównując tych sprzed 15 lat, to wiele się zmieniło. Dziś życie jest trudne i ciężko jest znaleźć pracę, mam nadzieję, że oni ją znajdą.

Oprócz pracy w Pani życiu gości muzyka, a na pewnym etapie pojawił się nawet zespół muzyczny. Uwielbia Pani również gotować, prawda?

Czas nigdy nie jest stracony, kiedy robisz to, co lubisz. Lubię gotować. Po włosku la cotoletta to polski kotlet, więc czuję, jakbym gotowała od razu po polsku (śmiech). Spośród polskich dań lubię czerwony barszcz z uszkami.
Moi sąsiedzi wiedzą kiedy, wracam do domu, bo wtedy zawsze śpiewam i jestem smutna, kiedy tego nie robię. Zespół, w który się zaangażowałam, to mieszanka rocka i punku. Osiągnęliśmy wystarczająco duży sukces, ale byłam zbyt głupia i zaczęłam palić.

Patrząc na to co Pani robi śmiało można powiedzieć, że kocha Pani życie.

Wielu ludzi mówi, że jestem naiwna. Cenię u ludzi szczerość, ja bardzo lubię żartować, bawić się, ale nie zawsze jest dobrze. Ja kocham wszystkich ludzi. Wiem, że każda osoba ma w sobie coś dobrego. Mamy jedno życie i ja uciekam przed problemami. W taki dzień jak np. Dzień Matki, warto szukać słońca jakie jest w nich. Trzeba iść dalej i rozwiązywać problemy. Kobieta jest najcenniejsza w rodzinie. Podstawą życia jest miłość. Widzę, że dziś większość żyje w biegu, myśląc tylko o pracy i pieniądzach, ja też zresztą dużo pracuję i jest mi smutno, kiedy myślę, że moje dzieci całe życie będą w pracy. Musimy bardziej doceniać rodzinę. Chciałabym ratować cały świat, ale nie mogę.

Rozmawiała:
Natalia Nigborowicz

The following two tabs change content below.
Natalia Nigborowicz

Natalia Nigborowicz

Jestem Natalia, pasjonują mnie podróże i odkrywanie świata. Wolny czas chętnie poświęcam dobrej książce. Zawsze przegrywam z kawałkiem czekolady.
Natalia Nigborowicz

Ostatnie wpisy Natalia Nigborowicz (zobacz wszystkie)