BTS – nić niekończących się sukcesów

Siedmiu młodych chłopaków, jedna mała wytwórnia i wielkie marzenia – w chwili debiutu wzbudzili wielkie zainteresowanie, jednak 5 lat temu nikt nawet nie śmiał marzyć, że BTS staną się gwiazdami światowego formatu.

Rok 2013, mała wytwórnia, jaką jest Big Hit Entertainment ogłasza debiut nowego zespołu – BTS. Już wtedy zdobywają popularność i sporą grupę fanów, mimo że nie posiadali wsparcia od żadnego popularnego artysty, który pomógłby przy promowaniu zespołu. Obecnie wraz z BLACKPINK skupiają na sobie uwagę milionów osób na całym świecie, jednak porównywanie tych zespołów może okazać się niesprawiedliwe. BLACKPINK są utalentowanymi artystkami, ale za ich sukcesem stoi duża wytwórnia, ogromne pieniądze oraz artyści, którzy już wcześniej byli znani poza granicami swojego kraju. BTS to zespół, który zadebiutował pod skrzydłami małej wytwórni i dopiero dzięki ciężkiej pracy chłopaków i ich światowemu sukcesowi BIG HIT Ent. stała się jedną z bogatszych, o ile nie najbogatszą wytwórnią w Korei.

BTS na swoim koncie posiadają już liczne nagrody koreańskie, ale również zdobyte na galach takich jak American Music Awards i Billboard Music Awards. Jako pierwszy k-popowy zespół byli gośćmi w programach Jimmy Kimmel Live oraz The Ellen Show, a po ich słynnym występie na American Music Awards wielu zachodnich artystów wyraziło chęć współpracy z grupą. Shawn Mendes obiecał fanom kolaborację z BTS, niestety wszelkie doniesienia ucichły, a odnośnie ich współpracy nadal nie ma nowych informacji. Jednak nie był on jedyną osobą, która chciała stworzyć wspólne dzieło razem z chłopakami – w 2018 roku pojawiła się dodatkowa wersja piosenki IDOL z udziałem Nicki Minaj. Do tej pory współpracowali między innymi z DJ’em Steve Aoki, Halsey oraz Charlie’m Puth.

Ich albumy sprzedają się w milionach egzemplarzy, a z każdym kolejnym utworem biją coraz to więcej rekordów nie tylko kupionych przez fanów płyt, ale również wyświetleń na portalu YouTube. Kilka dni po osiągnięciu przez BLACKPINK rekordowej liczby wyświetleń (56,7 mln) BTS pobili ten rekord zdobywając 74,6mln. Ciężko jednak określić, dlaczego to właśnie im się udało, niemniej jedno pozostaje pewne – osiągnięcia chłopaków zasługują na brawa niezależnie czy ktoś obdarza zespół miłością, czy też niechęcią.

The following two tabs change content below.