„Błogosławieni roztańczeni”

FOTOSTORY_999671170_PH_19_0
http://www.dziennikwschodni.pl/

Do rozpoczęcia balu jeszcze pół godziny. Z każdą chwilą przybywa uczestników. Rzucają się w oczy stroje wieczorowe, eleganckie garnitury, sukienki koktajlowe oraz stroje ludowe, o które młodzież zabiegała wcześniej. Lada chwila i rozpocznie się XXII Charytatywny Bal Młodych.


Szóstego lutego w Hali MOSiR miało miejsce najbardziej oczekiwane przez młodzież wydarzenie – XXII Charytatywny Bal Młodych pod hasłem „Błogosławieni roztańczeni”. W tym roku po raz kolejny pieniądze były zbierane na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które funkcjonuje przy kościele Świętego Ducha.
Młodzież bawiła się od nocy do białego rana. Wszystko zaczęło się gustownym polonezem, dalej tańczono do rytmu muzycznych hitów oraz muzyki folkowej. W dobrej zabawie pomagały takie zespoły jak Rokiczanka i WODZIREJ. Świetnie poprowadzone animacje taneczne, występy dzieci ze Świetlicy KSM, machanie rękami oraz różne inne szaleństwa zapewniły dobrze spędzony czas.
Tegoroczny Bal Młodych swoją tematyką bezpośrednio nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już niebawem. Na balu byli przedstawiciele ŚDM, którzy promowali nadchodzące wydarzenie wśród młodzieży. Wszyscy uczestniczący w balu zostali zaproszeni na spotkanie, które odbędzie się 23 lipca na Arenie Lublin. Cytując ks. Tomasza Gapa, asystenta kościelnego KSM w Archidiecezji Lubelskiej: „Bal jest kolejnym krokiem na drodze przygotowań do ŚDM, które odbędą się już za kilka miesięcy, najpierw w Lublinie, a potem w Krakowie”.
Wczorajsze wydarzenie po raz kolejny potwierdziło, że dobra zabawa i pomaganie innym przyciąga wiele osób. Obecna była młodzież nie tylko z Lublina, ale także wiele młodych osób z innych miast Polski, między innym z Rzeszowa, Krakowa i Katowic. Dobiegła końca świetna impreza o szlachetnym celu, nikt się nie nudził. Z innej strony to nie koniec zabawy młodych, przed nami jedno z najbardziej nagłaśnianych, nadchodzących wydarzeń roku – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

12650853_961456607240930_1218378314103142466_n
https://www.facebook.com/

The following two tabs change content below.
Teresa Ulianytska

Teresa Ulianytska

Obecnie studiuje na dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczy w polsko-ukraińskim wolontariacie MP3 (możesz pomóc: prawda, pokój, pomoc). Jej zainteresowania: czytanie książek, oglądanie filmów i aktywny odpoczynek. Uwielbia podróżować i robić zdjęcia, a także śpiewać, organizować spotkania, imprezy oraz spędzać czas z bliskimi. W wolnym czasie przykłada się do nauki. 😉