BLACKPINK – nowe królowe koreańskiej sceny?

Miano królowych k-popu często przypisywane jest zespołowi Girls’ Generation, jednak z każdym kolejnym powrotem BLACKPINK coraz bardziej udowadniają, że korona należy się właśnie im.

BLACKPINK zadebiutowały w 2016 roku, a na swoim koncie mają już współpracę z wokalistką Dua Lipa oraz występ na światowej rangi Festiwalu Coachella. Swoją pierwszą nagrodę w programie muzycznym zdobyły po 13 dniach od debiutu, bijąc tym dotychczasowy rekord zespołu Miss A, który wynosił 22 dni.

BLACKPINK od debiutu udowadniają, że są najlepsze w tym co robią, jednak skupmy się na ich ostatnim sukcesie, jakim jest piosenka Kill This Love”. Mimo, że przez wielu nowy album dziewczyn uważany jest za próbę ukrycia tego, co niedawno działo się w wytwórni YG Ent., to nie można odmówić im tego, że tytułowa piosenka okazała się strzałem w dziesiątkę, który wywołał niemałe trzęsienie ziemi. Utwór w końcu pokazał jaką moc mają słynne słowa „BLACKPINK in your area” – rozkochał on w sobie świat i nadal znajduje się w wielu krajach na listach „na czasie” na platformie YouTube, nawet w Polsce zagościł na zaszczytnym pierwszym miejscu! Jednak to nie wszystko; teledysk pobił rekord wyświetleń w swojej kategorii zdobywając 56,7 miliona odsłon w ciągu 24 godzin (poprzedni rekord należał do Ariany Grande – 55,4 mln). YouTube ogłosił również, że sama premiera teledysku okazała się być rekordową, gdyż zebrała prawie milion osób czekających wspólnie aż wybrzmią pierwsze sekundy nowej piosenki.

Krótko po ukazaniu się utworu zagościł on na 1 miejscu listy ITunes. Dziewczyny ustanowiły rekord wśród koreańskich artystów, pojawiając się na 4 miejscu listy Spotify.

To tylko kilka z rekordów i sukcesów, które odniosły w ostatnim czasie BLACKPINK i na pewno nie będą to ostatnie. Zespół z pewnością ma powód do dumy, bo bije rekordy nie tylko wśród koreańskich artysów, ale także wśród zagranicznych. Jeszcze kilka lat temu koreańscy artyści mogli tylko marzyć o takiej popularności, BLACKPINK są doskonałym dowodem na to, że nawet te nierealne marzenia mogą się spełnić.

The following two tabs change content below.