Bilet do teatru za 350 groszy

Dziś przypada Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji blisko 100 teatrów weźmie udział w wydarzeniu, podczas którego nabyć będzie można bilety za 350 groszy. W akcję włączyły się 3 lubelskie placówki.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W ramach wydarzenia teatr im. Juliusza Osterwy przedstawi spektakl „Bracia Grimm dla Dorosłych” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Artyści przeniosą nas w świat zarówno ludzi, jak i zwierząt, w których pojawią się wątki takie jak przemoc czy społeczna niesprawiedliwość. Bilety zakupić będzie można od godziny 12:00, a sam spektakl odbędzie się o 19:00. Jedna osoba będzie mogła nabyć tylko 2 bilety.

Teatr im. Andersena w Lublinie

Teatr Andersena swój spektakl kieruje głownie do najmłodszych. W tym roku przedstawiona zostanie adaptacja serialu ,Arabela” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Czechosłowacka produkcja dawniej przyciągała tłumy – dziś będziemy mieli szansę zobaczyć, jak wyglądałyby losy bohaterów we współczesnym świecie. Główni bohaterowie to 8-letni Jasiek oraz Marzenka. Akcja spektaklu opierać się będzie na magicznym dzwoneczku oraz czarodzieju, który spełnia marzenia. Spektakl rozpocznie się o 16:00, a bilety zakupić będzie można 2 godziny przed występem.

Brama Grodzka – Teatr NN

Teatr NN w tym roku zaprasza na adaptację opowiadania Isaaka Baszewica Singera (laureat Literackiej Nagrody Noble’a) – „Ostatni Demon w Tyszowicach”. Z pozoru zabawna historia kończy się głęboką refleksją dotyczącą znaczenia żydowskiej literatury po zagładzie. Spektakl odbędzie się o godzinie 18:00.

The following two tabs change content below.