Biegać każdy może…

Tysiące ludzi zaczyna biegać każdego roku, a może jednak tylko próbuje. Jak we wszystkim początki – nie należą do najłatwiejszych. Jednak, aby się przemóc, trzeba zrobić krok do przodu. Później będzie już tylko łatwiej. Dobranie odpowiedniego tempa jest głównym sekretem biegania, lecz w rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

Wiele osób chce biegać, jednak gdy mają czas wolny znajdują wymówki, aby tylko tego nie robić. Wmawiają sobie, że jutro będzie tym dniem, w którym w końcu przebiegną krótki dystans. Oczywiście najczęściej wychodzi tak, że „dzień ostateczny” przeciąga się w nieskończoność.

Najlepiej biega się w okresie letnim, co nie oznacza, że w zimę nie można uprawiać tego sportu. Ale o tym później. Wracając do tempa biegu – każdy z nas chce zrobić to szybko i długo, a przy tym mało się męczyć. Niestety, tak pięknie być nie może. Najgorszy jest zbyt gwałtowny początek względem swoich możliwości – porwanie się z motyką na słońce zawsze kończy się fiaskiem. Wszyscy chcemy biegać szybko, bo po prostu czujemy się skrępowani, gdy inni zaczynają nas stale omijać. Jednak nie ma innej drogi i na początku należy zmusić się do wolnego tempa. Z czasem będzie już tylko lepiej.

Pewnie każdy słyszał, że podczas biegu należy oddychać nosem, a nie ustami. Nie, to nie jest prawda. W bieganiu potrzeba jak najwięcej tlenu, a oddychanie ustami pozwala dostarczyć nam go jak najwięcej. Co prawda o zimie już wszyscy zapomnieli, ale wtedy również możemy biegać. Nawet przy niższych temperaturach, lecz do tego trzeba się przyzwyczaić. Jeżeli taka aura nie sprzyja organizmowi należy wracać do domu. Prawdą jest, że każdy z nas jest w stanie biegać, ale trzeba tylko chcieć. Pamiętaj, trening czyni mistrza, a pogoda sprzyja coraz bardziej! 🙂

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)