Australia Trip: Marzenia się spełniają!

baner-busem-przez-swiat_20Czasem wydaje się, że nasze marzenia są bardzo odległe i nieosiągalne… O motywacji do działania, pokonywaniu różnych trudności – jak na przykład wielokrotnie zepsuty bus czy kradzież dokumentów, niezwykłych przygodach, pomocy ze strony spotykanych ludzi i spełnianiu marzeń, opowiadali we wtorek 5 listopada br. na KUL-u Karol Lewandowski i Aleksandra Ślusarczyk, część ekipy „Busem przez świat”.

monument_valleyW 2009 roku kupili starego busa za 2000 zł. Sami go odnowili, pomalowali, każdą chwilę poświęcali temu, by ich marzenia mogły się realizować. Do tej pory przejechali 33 państwa, przemierzając 75 tys. kilometrów.

Karol Lewandowski, pomysłodawca projektu „Busem przez świat”, to człowiek wyjątkowo skupiony na spełnianiu swoich marzeń. Jak sam przyznaje, każde kolejne udane przedsięwzięcie, motywuje go i pozostałych członków ekipy, do wymyślania kolejnej wyprawy.

3e

Nie sposób byłoby przytoczyć wszystkie historie, które można było usłyszeć we wtorek, dlatego odsyłam Was do strony: www.busemprzezswiat.pl, gdzie znajduje się szczegółowy opis wypraw, zdjęcia, ciekawostki i filmy.

Przygotowania do czteromiesięcznej wyprawy po Australii, która rozpocznie się 1 grudnia tego roku, wciąż trwają. – Bus już płynie, my wylatujemy 27 listopada, a cały czas brakuje nam funduszy na paliwo i jedzenie. Ale nie poddajemy się, bo do tej pory wszystko się udawało, więc wierzymy, że i tym razem tak będzie – opowiada Karol Lewandowski.

Jak można wesprzeć wyprawę do Australii? Można zamówić pocztówkę, której koszt to 15 zł – dla nas super prezent, a dla ekipy dodatkowy litr paliwa. Ponadto umożliwiają oni zamówienie innych pamiątek, począwszy od maskotki koala, po oryginalny australijski bumerang. Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej.

meksyk-595x396

Do Australii leci z nimi dwóch fanów, którzy zostali wybrani spośród 400 zgłoszeń. Przy kolejnej wyprawie także planują zabrać ze sobą kogoś nowego. – Chcieliśmy, żeby to był projekt otwarty, chcieliśmy pokazać, że realizowanie swoich marzeń jest możliwe. A to, że ludzie czytając naszą książkę czy bloga wierzą w to, że sami również mogą tworzyć takie projekty, świadczy o tym, że nasza idea się rozprzestrzenia, co nas bardzo cieszy. Wyprawa do Australii jest już kolejną, na którą zabieramy swoich fanów, ponieważ chcemy także im dać szansę przeżyć wspaniałą przygodę – wyjaśnia Karol Lewandowski.

A co o takim sposobie spełniania marzeń sądzą nasze studentki?

– Opowieści z wypraw do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej pozwoliły mi przenieść się w czasie i niejako być uczestnikiem tej wspaniałej podróży. To spotkanie pokazało mi, że aby coś osiągnąć, trzeba być odważnym i to właśnie odwaga pozwala na spełnianie marzeń – mówi Magdalena Szałyga.

– Podczas tego spotkania byłam zaskoczona tym, że ludzie w moim wieku mogą zdziałać tak wiele, w dodatku przy tak niskim nakładzie finansowym. Ich doświadczenia z podróżowaniem pokazują, że do realizacji marzeń potrzebne są chęci i zaangażowanie, pieniądze odgrywają rolę drugoplanową – opowiada Karolina Klajda.

Ekipa „Busem przez świat” postawiła wszystko na jedną kartę – spełniają swoje marzenia i ośmielają się marzyć o kolejnych wyprawach, bo jak pisał Paulo Coelho: „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”.

***

A już niedługo na naszej stronie wywiad z Karolem Lewandowskim!

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)