Astrologia: Pięć korzyści wczesnego wstawania

Źródło: pixabay.com

Choć może się to wydawać szaleństwem, wstawanie o świcie, a zimą jeszcze przed nim, niesie ze sobą więcej korzyści niż może się nam wydawać. Wyobraźmy sobie dzień zaczęty około 5 nad ranem. Jest to wystarczająco wcześnie, aby móc zająć się sobą, zadbać o siebie fizycznie, ale i psychicznie. Na tyle również wcześnie, że mamy zagwarantowany spokój, gdyż inni domownicy jeszcze śpią, nieświadomi tego, ile pięknego dnia tracą. Im wcześniej wstaniemy, tym więcej zrobimy, wydaje się to być logiczne, ale dzięki temu również będziemy mieli więcej energii.

Wizja ta brzmi nadmiar optymistycznie, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, iż wyrobienie tego nawyku jest ciężką pracą i wymaga samozaparcia. Przejście przez długi proces przyzwyczajania się do nowych godzin funkcjonowania może trwać nawet miesiąc. Choć jest to osiągalne.

Pięć powodów, dla których warto wstawać o 5 rano:

1. Mamy więcej czasu dla siebie i jest to dobry moment na aktywność fizyczną. Po przebudzeniu organizm ma najwięcej energii, a proces trawienia działa szybciej.

2. Możemy sobie pozwolić na chwilę relaksu. Być może szklanka ciepłej wody przy widoku zza okna będzie lepszym pomysłem, niż ekran telefonu.

3. Posiadamy kontrolę nad własnym życiem. Kiedy zdobędziemy się na to, aby przejąć kontrolę nad własnymi porankami, będziemy mieć świadomość, że możemy kontrolować również inne aspekty naszego życia.

4. Po całym dniu łatwiej nam się zasypia. Wstając wcześnie rano, musimy liczyć się z tym, że wcześniej też położymy się spać, jednak wyrobiona rutyna pomoże nam w walce z bezsennością.

5. Jesteśmy bardziej produktywni. Okazuje się, że z samego rana funkcjonujemy znacznie lepiej, niż wieczorem. Zatem czas ten możemy poświęcić na naukę, pracę, czy też zaplanowanie dalszych kroków naszego działania.

Jak zacząć wstawać o świcie?

Możemy zacząć na dwa sposoby.

Po pierwsze, ustawić budzik 10 minut wcześniej niż zwykle i co kilka dni przestawiać go, aż dojdziemy do zakładanej godziny. Drugi sposób, choć bardziej radykalny, polega na ustawieniu budzika bezpośrednio na docelową godzinę i przetrwania kryzysu, jaki się z tym wiąże. Dodatkowo, pamiętajmy o tym, aby wcześniej kłaść się spać (najlepiej między 21 a 22), pić dużo wody i dobrze się odżywiać.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz