Astrologia: Pełnia w październiku

Dziesiąta pełnia w roku, zwana też Pełnią Księżyca Myśliwych, przypada dokładanie 13 października na godzinę 23:10. Nie od dziś wiadomo, iż nasz ziemski satelita oddziałuje na przypływy i odpływy mórz, jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, iż jego energia ma również wpływ na nas samych.

Sama nazwa październikowej pełni wzięła się od przygotowań do zimy, czyli dawnych polowań, które pozwolić miały na przetrwanie wyjątkowo zimnych i srogich kilku miesięcy. Oprócz Księżyca Myśliwych możemy spotkać się również z nazwą Krwawy lub Krwisty Księżyc odnoszącej się bezpośrednio do krwi przelewanej podczas organizowanych obław na leśne zwierzęta. Innym wyjaśnieniem tej mało subtelnej nazwy jest kolor pomarańczowo-czerwonego blasku, który będzie można zaobserwować wokół białej tarczy księżyca.

Co Pełnia Myśliwych oznacza dla nas?

Może obudzić się w nas zew natury, a co za tym idzie, emocje sięgną niekiedy zenitu. Ten jeden raz powinniśmy pozwolić im płynąć własnym torem i nie uciszać ich na siłę. Czasami warto dać sobie trochę luzu, aby wszystko potoczyło się swoim własnym tempem, bez przyspieszania osiągnięcia celu lub hamowania się w swoich działaniach. 13-ego i to nie w piątek, a niedzielę, pozwólmy życiu płynąć wyznaczonymi ścieżkami bez naszej ingerencji. Pamiętajmy jednak, aby ważne decyzje podejmować ze spokojem i rozwagą.

Problemy, które do tej pory wydawały nam się nie do przezwyciężenia okażą się prostsze, a my zrobimy postęp w tym, nad czym od dawna pracowaliśmy. Przez najbliższe dwa tygodnie od pełni warto też skupić się na naszej rodzinie lub relacjach partnerskich, które być może zaniedbaliśmy lub powstały drobne konflikty. Skrajne emocje, to też niekiedy i większe rozdrażnienie. Dysharmonia w pozornie poukładanym życiu potrafi być dokuczliwa, ale być może jest to czas, aby nareszcie stawić czoło problemom, które do tej pory bagatelizowaliśmy.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz