Astralna podróż w nieznane. Koncert zespołu Vestige

Zespół muzyczny Vestige podczas niedzielnego koncertu zaprezentował repertuar ze swojej nowej płyty „Homo Viator”. Występ odbył się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Zapowiedziany przez muzyków album ukaże się w piątek 20 grudnia, a grupa planuje już trasę koncertową promującą płytę.

W niedzielę 15 grudnia mieliśmy okazję podziwiać występ zespołu Vestige na scenie sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Zespół zorganizował tam premierowy koncert promujący nagraną przez nich niedawno płytę „Homo Viator”. Album zawiera same nowe utwory, które ujrzały światło dzienne dopiero podczas niedzielnego występu. Podczas koncertu artyści zabrali publiczność w prawdziwą muzyczną podróż. Przez krótki moment na scenie pojawili się także członkowie zespołu Pasażer, którzy akompaniowali chłopakom podczas wykonywania nagranej wspólnie piosenki „Wracam”.

Pomimo skromnej aranżacji zespół zaprezentował na scenie prawdziwe widowisko. Nie zabrakło pozytywnych emocji, bisu oraz owacji na stojąco od publiczności. – Karierę chłopaków śledzę od dawna i wiedziałem, że stać ich na bardzo dużo, ale pomimo tego i tak pozytywnie mnie zaskoczyli. – komentuje jeden z uczestników koncertu. Po koncercie wokalista zespołu serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wydania płyty oraz pochwalił publiczność za tak liczne przybycie.

Prace nad płytą muzycy rozpoczęli rok temu, a jej premiera to jak na razie ich najważniejsze osiągnięcie. Zdaniem zespołu repertuar albumu ma być dla słuchaczy pewnego rodzaju przygodą. – Każdy utwór jest jakby etapem podróży fizycznej jak i mentalnej. Płyta stanowi zarówno podróż wewnętrzną jak i zewnętrzną dla przeżywającego ją odbiorcy. – tłumaczy Łukasz Kukiełka, wokalista zespołu. Dodał on także, że album ukaże się dokładnie w piątek 20 grudnia. Będzie go można nabyć na specjalnym spotkaniu z zespołem, a dokładne jego miejsce i godzina zostaną opublikowane na facebook’owej stronie  grupy TUTAJ. Płyta będzie dostępna także na platformie Spotify.

Wczorajszy koncert i premiera płyty to nie jedyne niespodzianki, jakie przygotowali dla nas członkowie zespołu. – W najbliższej przyszłości planujemy dokręcić parę klipów do naszych nowych piosenek. Trochę się ich pojawiło, więc będzie nad czym pracować. Oprócz tego, z pewnością, wybierzemy się w promującą płytę trasę koncertową. Planujemy ją jakoś w styczniu lub w lutym. Chcielibyśmy odwiedzić parę miejsc w Polsce głosząc tą „dobrą nowinę”, jednak to wszystko jest wciąż w fazie koncepcji. – dodaje wokalista grupy. Wszystkie informacje na temat klipów oraz koncertów będzie można znaleźć na fanpage’u oraz kanale YouTube zespołu Vestige.

The following two tabs change content below.
Dawid Zapora

Dawid Zapora

Student dziennikarstwa i poeta amator. Sztuką dziennikarską nie jest ciekawość świata lecz umiejętność mówienia do ludzi, dlatego na pierwszym miejscu zawsze stawiam człowieka. Oprócz pisania zajmuje mnie sztuka radiowa, a hobbystycznie webmastering i subnetting. Bez muzyki niech skończy się świat.

Napisz komentarz