Aktywność fizyczna w jesienne dni

Mother and daughter having fun underwater in swimming pool.Dni coraz bardziej się ochładzają, a wraz z nimi spada motywacja do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przecież wieje, jest zimno i ogólnie niczego się nie chce. Są jednak aktywności, które rozbudzą Cię do działania. Zastanawiasz się co to takiego? Zapraszam do dalszego czytania!

FITNESS – Jest to wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych w rytm muzyki. Chcesz poprawić swoją kondycję, a nie lubisz ćwiczyć samotnie? Ta aktywność fizyczna w jesienne dni jest właśnie dla Ciebie! Fitness większą popularnością cieszy się wśród płci pięknej, jednak na sali ćwiczeń coraz częściej można również spotkać panów.

abs_and_body_ball

TANIEC – To świetny sposób na spalenie kalorii i jednocześnie dobrą zabawę. Możemy zapisać się na taniec towarzyski, nowoczesny, jazz, rumbę, salsę i wiele innych. Szkoły tańca przedstawiają wiele ciekawych ofert, zarówno dla osób dorosłych, seniorów, dzieci, młodzieży czy studentów (często można spotkać tu zniżki).

cours-zumba-2

ZUMBA – To ogromna dawka energii, która łączy ze sobą taniec i fitness. Jeśli nie możesz zdecydować: taniec czy fitness, najlepiej połącz obie aktywności w postaci zajęć z zumby. Jej ciekawą odmianą jest „aquazumba”, którą możesz znaleźć już prawie we wszystkich ofertach basenów.

Mother and daughter having fun underwater in swimming pool.

BASEN – Latem zazwyczaj wybierając się nad wodę, mamy w planach słodkie wylegiwanie się i opalanie niż jakikolwiek wysiłek fizyczny. Natomiast okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na poprawienie swojej kondycji podczas pływania. Woda jest 3 razy gęstsza od powietrza, więc każdy ruch napotyka większy opór niż podczas np. marszu. Nie umiesz pływać? Ta wymówka tym razem się nie sprawdzi. Każda pływalnia ma w swojej ofercie naukę pływania i najczęściej w ofercie jest przystojniak gratis.

walking

SPACER – Zawsze masz możliwość zrezygnowania z pojechania samochodem czy autobusem do sklepu, szkoły, dentysty, kościoła itd., na rzecz przejścia się pieszo. Podczas marszu wprawiana jest w ruch większość naszych mięśni, co przyśpiesza krążenie, dotlenimy organizm a przy okazji złapiemy ostatnie promienie słoneczne. Możesz zaprosić przyjaciółkę na spacer – nadrobicie zaległości i spalicie w międzyczasie parę kalorii. Możesz też wybrać się na spacer z książką. Tak, nie przesłyszeliście się 😉 Wystarczy ściągnąć e-booka i masz dwie przyjemności na raz.

The following two tabs change content below.
Beata Kuczyńska

Beata Kuczyńska

Dziennikarz
Jest młodą kobietą zapatrzoną w kolorowe okładki, a co się za tym wiąże, dążącą do ideału. Jak każda z nas dba o siebie, jest ciekawa świata, dużo czyta i lubi dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Oprócz oglądania seriali, uwielbia taniec. Kim będzie za parę lat? Mam nadzieję, że dowiecie się o tym z mediów 😉
Beata Kuczyńska

Ostatnie wpisy Beata Kuczyńska (zobacz wszystkie)