Akcja: nawilżanie ciała

pobrane
Zauważyłaś, że Twoja skóra stała się sucha, szara i szorstka? Jest to jej sposób na wołanie o pomoc. Jeśli chcesz, by była z powrotem w świetnej kondycji, musisz zabrać się za nawilżanie.  

Nasza skóra w 65% składa się z wody, tak więc jeśli chcemy poprawić jej wygląd, musimy sięgnąć właśnie po nią. Chyba każdy już słyszał, że dziennie powinno się wypijać co najmniej 1,5 litra płynów. Ilość ta jest umowna, gdyż każdy z nas ma indywidualne potrzeby. Zależy to np. od tego, jak bardzo się pocimy, jakie jest powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy, czy prowadzimy aktywny tryb życia. W normalnych warunkach pogodowych i umiarkowanym klimacie z naszego ciała odparowuje 300 mililitrów wody na dobę.

Zimą, gdy przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, skóra naszego ciała szybciej się wysusza i potrzebuje wtedy szczególnego nawilżenia. Woda jednak nie tylko sprawia, że nasza skóra lepiej wygląda, ale wspomaga trawienie, ułatwia przefiltrowywanie krwi oraz usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii.

Nawadniając swoje ciało, dbamy również o kondycję naszych włosów, które po odnowieniu poziomu H2O w organizmie, stają się zdrowsze, mocniejsze, bardziej elastyczne i podatne na modelowanie.

wm243804tt

Należy również pamiętać o tym, że nawilżona skóra jest jędrniejsza, mniej się błyszczy i ma zdrowy koloryt. Gdy zapomnimy jednak o nawadnianiu naszego organizmu, możemy szybciej zauważyć oznaki starzenia się naszej skóry w postaci drobnych zmarszczek. Tworzą się one przez zwiotczenie skóry i zmniejszenie napięcia warstwy zewnętrznej skóry.

Co zrobić, gdy nie smakuje nam sama woda?

Dodając do ciepłej wody wyciśnięty sok z cytryny, nadamy jej orzeźwiający smak. Wielu dietetyków zaznacza w diecie u swoich podopiecznych picie właśnie takiej mikstury. Najczęściej zaleca się spożycie jej rano, przed zjedzeniem śniadania.

Jak działa woda z cytryną?

 1. pomoże nam się obudzić
 2. pobudzi wątrobę do produkcji soków trawiennych
 3. stymuluje nasz mózg do szybszej pracy
 4. wzmocni system odpornościowy (witamina C)
 5. odświeży oddech
 6. pomaga w problemach ze zgagą, niestrawnościami i wzdęciami
 7. działa moczopędnie, przez co pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu
 8. jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który pomaga walczyć z problemami ze skórą, a witamina C dodatkowo ją rozświetli

Kilka dodatkowych informacji związanych z piciem wody:

 • przed posiłkiem wypij szklankę wody, zjesz mniej, gdyż Twój mózg wcześniej dostanie sygnał, że żołądek jest pełny
 • idąc spać postaw przy łóżku szklankę z wodą, gdy obudzisz się w nocy i wypijesz ją, szybciej ponownie zaśniesz
 • po przebudzeniu powinno się wypić 1-2 szklanki wody, by uzupełnić jej braki z nocy i pobudzić do pracy układ przemiany materii
 • równie dobrze możemy nawilżyć naszą skórę pijąc zieloną herbatę lub świeże soki z warzyw/owoców
 • najlepsza do picia jest woda mineralna niegazowana, nie zaś woda źródlana, która w większych ilościach może wypłukiwać minerały z naszego organizmu

The following two tabs change content below.
Beata Kuczyńska

Beata Kuczyńska

Dziennikarz
Jest młodą kobietą zapatrzoną w kolorowe okładki, a co się za tym wiąże, dążącą do ideału. Jak każda z nas dba o siebie, jest ciekawa świata, dużo czyta i lubi dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Oprócz oglądania seriali, uwielbia taniec. Kim będzie za parę lat? Mam nadzieję, że dowiecie się o tym z mediów 😉
Beata Kuczyńska

Ostatnie wpisy Beata Kuczyńska (zobacz wszystkie)