Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2017/2018 w Judo

Judo to coś więcej niż sztuka walki, coś więcej niż pokonanie przeciwnika. Dla zawodników, jak i uczniów to droga do poznania własnego ciała i nauka kontrolowania go.

2 marca w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w judo. Zawody rozpoczęły się od ważenia zawodników i przydzielenia ich do kategorii wagowych od 52 do 78 kilo u kobiet oraz od 66 do ponad 100 kilo u mężczyzn. Następnie zawodnicy losowali swoich przeciwników oraz kolejność, w jakiej będą z nimi walczyli. W tym przypadku, ponieważ liczba uczestników w grupach nie przekraczała 5 osób, zastosowano zasadę tzw. każdy z każdym.

Sędziowie oceniali zawodników pod kątem stosowanej techniki, stylu walki oraz wykonywanych ruchów. Zwracano uwagę na rzuty,  typy chwytów, a także samo zaangażowanie uczestników do walki oraz to, czy jej nie unikali.

„Najtrudniejsze w całych zawodach było to, że zawodnicy mieli różne stopnie uczniowskie. Uważam, że to było niesprawiedliwe. Osoby z białym czy żółtym pasem nie powinny walczyć z kimś, to ma pas czarny. Można by powiedzieć, że walki od razu były ukierunkowane na to, kto wygra.  Ale mimo to, warto było zobaczyć techniki walk osób z wyższym stopniem.” – mówi jeden ze studentów uczestniczący w zwodach.

Wyniki zawodów oraz listy osób, które wygrały w poszczególnych kategoriach wagowych można znaleźć na stronie internetowej organizatora zawodów, którym był AZS Lublin, a link do tej strony zamieszczamy poniżej.

http://www.azs.lublin.pl/akademickie-mistrzostwa-woj.-lubelskiego/judo.html

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz