Akademia Cyfrowych Kompetencji – nabór uczestników

logo_ACKTrwa właśnie nabór uczestników do bezpłatnego projektu „Akademia Cyfrowych Kompetencji”. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę m.in. na temat edukacji medialnej, bezpieczeństwa w internecie i portali społecznościowych, a potem przeprowadzić własne zajęcia – nie zwlekaj!

„Akademia Cyfrowych Kompetencji” to cykl szkoleń i wykładów otwartych, których efektem końcowym będzie przygotowanie scenariusza zajęć (wraz z ich późniejszym przeprowadzeniem) dla dzieci, młodzieży lub osób powyżej 50. roku życia nawiązującego do wiedzy zdobytej podczas bloku warsztatowego.

W projekcie mogą wziąć udział:

  1. pracownicy i wolontariusze Instytucji kultury;

  2. studenci kulturoznawstwa, animacji kultury i kierunków pokrewnych;

  3. studenci będący członkami organizacji studenckich;

  4. animatorzy, edukatorzy i przedstawiciele ngo działający w sferze kultury

„Akademia Cyfrowych Kompetencji” obejmuje dwa bloki:

  1. Warsztatowy połączony z wykładami otwartymi (warsztaty integracyjne, wstęp do edukacji medialnej, bezpieczeństwo w internecie, aspekty prawne, narzędzia internetowe, portale społecznościowe, sieciowe narzędzia do wizualizacji i prezentacji danych, systemy zarządzania treścią, heurystyka informacyjna, język nowych mediów, blogowanie). Zajęcia odbywać się będą w trybie weekendowym.

  2. Praktyczny (przygotowanie w zespołach 2-osobowych scenariusza zajęć, z późniejszym przeprowadzeniem ich wśród dzieci, młodzieży lub osób powyżej 50. roku życia).

Rekrutacja trwa do 27 kwietnia 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1DkQL2hAJmvGRa-PBw_NbLNRobuT4RpY-IZyn1iqksdc/viewform

Warsztaty i wykłady w ramach „Akademii Cyfrowych Kompetencji” poprowadzą m.in.: dr Radosław Bomba (Instytut Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie), Michał Korba (Vena Art), Kamil Śliwowski (Fundacja Panoptykon), Marcin Wilkowski (Fundacja Nowoczesna Polska).

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)