A STAR IS BORN

„Narodziny gwiazdy” opowiada historie Ally – charyzmatycznej młodej kobiety, pochłoniętej przez pracę, której szczerze nienawidzi i życie niespełniające jej oczekiwań. Pełna uroku, wdzięku i przede wszystkim talentu, nie potrafi do końca odnaleźć swojej drogi. Wszystko zmienia się, kiedy przypadkowo spotyka popularnego muzyka country Jacksona, który rzuca na nią blask reflektorów podczas jednego ze swoich koncertów.

Reżyserski początek Bradleya Coopera, który stawiał pod znakiem zapytania całą jego dotychczasową karierę aktorską, okazał się najgłośniejszym debiutem w Hollywood. Świadczy o tym, kilka nominacji filmu do jednej z najważniejszych nagród w kinomatografii , Złotych Globów między innymi w kategorii najlepszy reżyser. Początkowe spekulacje na temat produkcji nie były zachwycające. Krytycy wręcz sugerowali, że szereg ryzykownych działań jakie podejmuje Cooper, w związku z projektem filmu, będą miały dość negatywny efekt. Bradley bowiem, nie tylko zdecydował się sam wyreżyserować film, ale był też głównym scenarzystą oraz obsadził siebie samego w jednej z głównych ról. „Jestem niezwykle wdzięczny, że „Narodziny gwiazdy” poruszył tak wielu ludzi.(…)Pragnąłem opowiadać historie poprzez filmy, odkąd tylko pamiętam i czuje się zaszczycony tym, że miałem do tego okazję” – komentuje reżyser.

Powierzenie roli Ally, skandalistycznej i kontrowersyjnej piosenkarce Lady Gage, także nie wydawało się być na miejscu biorąc pod uwagę fakt, że miała ona zagrać poniekąd zakompleksioną dziewczynę z przedmieścia. Jednak po obejrzeniu seansu całość na prawdę wprawia w podziw.

Historia Ally i Jacksona prowizorycznie porusza zwykłe problemy z jakimi większość z nas sama się boryka, a jednak wyśmienite połączenie prostoty i elegancji sprawia, że film jest bardzo przyjemny w odbiorze. Widza porusza niezwykle aspekt miłosny, który przedstawiony jest, jako coś duchowego i nieśmiertelnego, a nie tylko seksualnego i namiętnego, jak w większości amerykańskich produkcji. Bezkonkurencyjnie największym atutem wybijającym się jest ścieżka dźwiękowa, w całości skomponowana przez Gagę. Dzięki niej, nie tylko bez problemu odczytujemy uczucia i emocje głównych bohaterów, ale także wczuwamy się w całość dramaturgii jaką oferuje nam Narodzin gwiazdy. Mimo niesmacznych oczekiwań, obsada aktorska spisuje się znakomicie aż do samego końca i nie pozostawia w żadnym stopniu niedosytu.

Okazuje się, że Cooper wykazał się wysoką sztuką, realizując już czwarty raz tę samą historię. Zaprezentował remake w sposób w jaki nikt by się nie spodziewał. I to jak! Z czystym sumieniem mogę powiedzieć , iż film ten zasługuje na blask każdego reflektora i owacje na stojąco.

The following two tabs change content below.
Avatar

Sylwia Mularczyk

Avatar

Ostatnie wpisy Sylwia Mularczyk (zobacz wszystkie)