A po ilu kostkach Ty się uśmiechniesz?

Mleczna, biała, deserowa, a może gorzka? Smakosze czekolady – dzisiaj przypada jej słodkie święto! Sięgnij chociaż po jeden kawałek!

Dzień Czekolady to wyjątkowy dzień, szczególnie dla jej fanów, lecz nie tylko. W tym dniu nie wypada przejść obok niej obojętnie. Ten produkt nie tylko poprawia humor w ponury dzień, ale także pomaga, gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego. Co prawda, czekolada potrafi dodać nam kilku centymetrów tam, gdzie tego nie chcemy, jednak wiele osób mimo to potrafi się na nią skusić. Ja również. Czy czekolada ma same wady? Nie! Ma również pozytywne działanie dla naszego organizmu. Jak wszyscy wiemy, pod wpływem czekolady zwiększany jest poziom endorfin, które powodują, że stajemy się bardzo szczęśliwi i odzyskujemy chęci do życia – zaplanuj aktywny dzień! Nasz nastrój ulega poprawie i smutki stają się już tylko wspomnieniem. Dzięki tej słodkości zachowujemy zdrowie i młodość. A dlaczego? Jest źródłem przeciwutleniaczy, które chronią przed wieloma schorzeniami. Czekolada wzmacnia nasz układ krwionośny i poprawia przepływ krwi, przez co działa przeciwzakrzepowo. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zawału serca. Jest ona także naturalnym produktem do pielęgnacji skóry – zapobiega starzeniu się jej. Coraz częściej wykorzystywana jest w zabiegach pielęgnacyjnych na ciało. Jak wiemy czekolada jest bardzo kaloryczna, dlatego szybko dostarcza nam energii do działania.

Jaka czekolada jest najlepsza?
Najlepszym wyborem jest czekolada gorzka. Korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego jest najczęściej polecana. Spośród wszystkich czekolad ma najwięcej magnezu, żelaza, potasu i węglowodanów. Zawiera wiele związków, które pobudzają mózg do pracy, przez co pomaga nam w myśleniu.

Pamiętaj jednak, aby w spożywaniu czekolady zachować umiar, bo co za dużo to niezdrowo.

https://www.youtube.com/watch?v=HXVDMllbsiM

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)