A to „Heca” – Coś Nowego rusza w miasto

Kawa przygotowana „prawidłowo i z sercem”, domowe lemoniady, koktajle z nietypowymi dodatkami, tarty, ciasta. Cafe Heca przy ul. Hipotecznej to następna lubelska kawiarnia w naszym cyklu. Miejsce spotkań w klimatycznej atmosferze, z którym ciężko się rozstać.

Heca powstała, ponieważ zawsze chciałam mieć swoje miejsce. Marzyła mi się taka przytulna kawiarnia, w której mogliby spotykać się przyjaciele, ale także miejsce, w którym takie przyjaźnie można zawierać – tak o kawiarni mówi jej właścicielka.

Kawiarnia Cafe Heca, Hipoteczna 5, Lublin
Kawiarnia Cafe Heca, Hipoteczna 5, Lublin

Nietypowy wystrój, sympatyczne baristki i miła atmosfera sprawiają, że Heca to idealna miejsce do rozmów. Mówi się nawet o „porozumieniu nad filiżanką kawy”, kiedy dyskusja rozprzestrzenia się na kilka stolików. A jest przy czym dyskutować, bowiem wybór kaw jest duży – te parzone w sposób tradycyjny, ale też alternatyw jest sporo.

W kawiarni każda pora roku ma swoją odsłonę. Jesienią i zimą króluje gorąca czekolada. Wiosna i lato to domowe lemoniady i bardzo popularne owocowe koktajle z dodatkami superfoods takimi jak – jagody goji, spirulina czy surowe kakao. Wiosną obsługa proponuje green monstery na bazie szpinaku.

Jeśli raz wstąpiłeś do Hecy to na pewno chętnie do niej wrócisz, ba, ciężko będzie Ci z niej wyjść, a to wszystko przez niepowtarzalną atmosferę jaka tam panuje. Każdy znajdzie tam odpowiednie miejsce dla siebie albo w środku na wygodnej kanapie, poduchach, stolikach tuż obok regału z książkami (idealne miejsce do nauki – potwierdzone info :)) albo na zewnątrz. Dodatkowo do Hecy każdy może przynieść swój własny kubek, który będzie czekał na niego na specjalnej półce, aż znów przyjdzie się napić się kawy czy herbaty.

Właścicielka Hecy zaprasza do niej każdego bez wyjątku – uczniów, studentów, seniorów, rodziny z dziećmi, artystów, psy. Zapraszamy i my, sprawdźcie sami na czym polega „magia” Hecy.

Zajrzyjcie również na Fanpage Hecy na Facebooku, gdzie znajdziecie informacje o świeżych tartach i innych przysmakach, które są w danym dniu dostępne, godziny otwarcia kawiarni, a także dowiecie się na bieżąco co dzieje się w Hecy oprócz parzenia kawy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autorki: Ewelina Pomichowska i Katarzyna Sieradzka

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.

Napisz komentarz