8 sposobów na zdrową skórę twarzy

Chyba każdy z nas chce mieć ładnie, a przede wszystkim zdrowo wyglądającą skórę twarzy. Jest ona pierwszym miejscem, na które patrzymy poznając nową osobę, a więc jest naszą wizytówką. Co zatem robić, aby była promienna? Przedstawiam Wam 8 sposobów na zdrową skórę twarzy. 

                1. Myj twarz rano i wieczorem

Może to się wydawać oczywiste, ale nie każdy oczyszcza twarz dwa razy dziennie. Powinien to być nasz nawyk, tak jak np. mycie zębów, ale nie jest. Dlaczego warto o tym pamiętać? Ponieważ nasza skóra wytwarza sebum – warstwę ochronną, która nie zmywana gromadzi się na naszej twarzy. Niestety m.in. przez nie pojawiają się na naszej skórze różnego rodzaju wypryski.

                2. Złuszczaj martwy naskórek

Nasza skóra odbudowuje się na całej powierzchni ciała. Jeśli nie będziemy złuszczać „starej” skóry, ‘nowa’ – gładka i promienna nie będzie widoczna. Peeling twarzy powinno się robić maksymalnie dwa razy w tygodniu.

                3.Nawilżaj

Po złuszczeniu martwego naskórka pamiętaj, aby nawilżyć skórę twarzy. Tak jak po peelingu ciała, balsamujesz je, tak samo pamiętaj o nawilżeniu skóry twarzy. Jest to bardzo ważne, aby nie przesuszyć naszej skóry. Nikt nie lubi walki z suchymi skórkami.

                4. Używaj odpowiednich kosmetyków

Każdy z nas ma inny typ skóry na twarzy. Możesz mieć skórę normalną, suchą, mieszaną, tłustą lub ze skłonnościami do przetłuszczania w strefie T. Do każdego typu skóry mamy odpowiednie kosmetyki. Pamiętaj, aby używać tych, przeznaczonych do typu TWOJEJ skóry. Gama tych kosmetyków na polskim rynku jest ogromna, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

                5. Używaj kremu z filtrem 

Krem z filtrem w naszej kosmetyczce jest jak lato – przychodzi i odchodzi. Jednak powinniśmy chronić naszą twarz przed promieniowaniem UV przez cały rok. Nie musicie nakładać na siebie miliona warstw kosmetyków z rana. Marki kosmetyczne pomyślały o naszym pośpiechu i w niektórych podkładach lub kremach nawilżających mamy już zawartą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad ochroną przed promieniowaniem, obejrzyj ten filmik zamieszczony na stronie tvp.info:
http://www.tvp.info/16491186/obejrzyj-ten-film-zanim-zrezygnujesz-z-ochrony-przeciwslonecznej .

                6. Nie wyciskaj 

Pryszcze, zaskórniki, wągry… Chyba każdy to przechodził w większym lub mniejszym stopniu. Ważne jest jednak, jak się nimi zajmiemy. Przede wszystkim nie wyciskamy! To tylko powiększy problem, ponieważ naruszamy naskórek, który będzie musiał się zregenerować. Do tego czasu będzie się bronił i z małej krostki zrobi się wielka dioda na pół twarzy. Jeżeli to tylko pojedyncze krostki, to wystarczy uzbroić się w cierpliwość i kosmetyki, które pomogą nam w walce z niedoskonałościami. Jeśli jednak pojawia się ich coraz więcej, to najlepiej udać się do dermatologa. Lekarz pomoże Ci wyjść z tego z twarzą. 😉

                7. Zwróć uwagę na swoją dietę

Często się mówi, że jesteś tym, co jesz. Po części jest to prawda, ponieważ to co jemy bardzo wpływa na stan naszej skóry. Zwróć uwagę, jak reaguje Twoja skóra na słodycze, a jak na warzywa i owoce. Najlepszym testem jest próba tygodniowa. Ja tak kiedyś zrobiłam i po tygodniu pozwalania sobie na słodkości moją twarz nawiedziły wypryski. Jak zamieniłam słodycze na zdrową żywność, nie musiałam się martwić o czerwone punkty na mojej twarzy. Oczywiście stan naszej skóry zmienia się ze względu na różne czynniki, np. hormony, stres, zmęczenie. Na to, co jemy mamy, w odróżnieniu od innych czynników, wpływ.

                8. Pij wodę

Woda pozytywnie działa na stan naszej skóry. Dzięki niej jest ona gładka, nawilżona, jędrna. Jeśli chcesz zacząć pić wodę, a np. nie smakuje Ci sama woda, to zawsze możesz do niej dodać coś, co Ci smakuje. Jeżeli natomiast nie pamiętasz o tym, żeby sięgnąć po szklankę wody, to masz dwa rozwiązania. Możesz kupić bidon, w którym zmieścisz do litra wody,  w zależności od wielkości bidonu i nosić go ze sobą. Jest również inne, dobre rozwiązanie: zainstaluj sobie aplikację, która będzie Ci o tym przypominała. Ja używam aplikacji „Hydro pij wodę”. O wybranych godzinach przypomina mi o wypiciu wody, odmierza również ile wody zostało mi do wypicia w ciągu dnia.

unnamed (1)

The following two tabs change content below.
Beata Kuczyńska

Beata Kuczyńska

Dziennikarz
Jest młodą kobietą zapatrzoną w kolorowe okładki, a co się za tym wiąże, dążącą do ideału. Jak każda z nas dba o siebie, jest ciekawa świata, dużo czyta i lubi dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Oprócz oglądania seriali, uwielbia taniec. Kim będzie za parę lat? Mam nadzieję, że dowiecie się o tym z mediów 😉
Beata Kuczyńska

Ostatnie wpisy Beata Kuczyńska (zobacz wszystkie)