7. Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia

głębia logoMasz zmysł obserwatora, potrafisz dostrzec to, czego nie widzą inni i zatrzymać moment w fotografii? Patrzysz na świat przez obiektyw aparatu? Chcesz pokazać innym swój talent? Najwyższy czas zgłosić się do Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia!

To już siódma edycja Konkursu kierowanego do studentów, którzy nie zajmują się fotografią zawodowo. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poprzednich edycji Głębi Spojrzenia mieli możliwość zaprezentowania swoich prac na wernisażu w jednym
z krakowskich lokali,  ich publikację w prasie, a także otrzymali nagrody rzeczowe, bony pieniężne, kursy fotografii oraz sesje studyjne.

W roku nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach:

Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.

Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

Kategoria II: Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości

Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz co
w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

Kategoria III: Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie)

Masz trzy ostatnie klisze, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą – opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

Prace można nadsyłać drogą elektroniczną na adres do 15 kwietnia. Laureaci zostaną wybrani, jak co roku, przez profesjonalne jury – zdobywców nagród, specjalistów
i dziennikarzy, zawodowo związanych z fotografią.

Konkurs zakończy się uroczystym wręczeniem nagród podczas wernisażu. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na tygodniowej wystawie w jednym z krakowskich lokali.

grafika 1-2

Prace konkursowe oraz wypełnioną przez uczestnika kartę zgłoszeniową (wzór karty dostępny jest na stronie internetowej: www.glebiaspojrzenia.com.pl) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl i na Facebooku www.facebook.com/glebia.spojrzenia

The following two tabs change content below.